Šturmanai pirmieji išbando kliūtis. Kipro Žiupsnio nuotr.
Šturmanai pirmieji išbando kliūtis. Kipro Žiupsnio nuotr.

Rokiškėnas Arvydas Kaladė Zarasų rajone kasmet organizuoja visureigių entuziastų susitikimą „Salako raistas“. Renginys, kuriame džipų vairuotojai bando įveikti neįžengiamiausias pelkes, purvynus, bekeles, atkeliaus ir į Rokiškio rajoną. Apie aistrą įveikti klampynes A.KALADĖ pasakojo korespondentui Norbertui BYČKOVSKIUI.

– Ką papasakotumėte žmogui, kuris nieko nežino apie „Salako raistą“?
– Tai kasmetinis šalia Salako miestelio vykstantis visureigių aistruolių susitikimas. Kaip mes sakome, „ligonių“ suvažiavimas. „Ligoniai“ – tie, kurie mėgsta bekelėmis maltis džipais ir dievina sunkiai išvažiuojamas vietas. Galbūt tai vyrai, vaikystėje neatsivažinėję mašinėlėmis.
„Open“ klasėje važiuoja perdaryti visureigiai, „Open plius“ – tie automobiliai, į kuriuos daug investuota, jų trasos būna sunkiausios, „Turizmo“ klasėje lengvomis trasomis varžosi neperdaryti džipai. Pastaroji skirta pradedantiesiems.
Kuo daugiau klampynių, purvo, galimybių kone paskęsti – tuo vyrams geriau.
Vienas svarbiausių visureigio ekipažo žmonių – šturmanas. Jis pirmasis patikrina, kur įmanoma važiuoti. Jei šturmanas neįvertina ar patingi įvertinti balą, pelkynę – automobilis nuskęsta, apvirsta. Žiūrovai to ir laukia. Klimpstančius visureigius tempia gervė – lyną šturmanas pritvirtina prie medžių.
„Ligonių“ tikslas – įveikti kuo daugiau trasos ratų. Tai užtrunka maždaug 6 val. Tik ekipažo reikalas, kaip išsikapanoti iš bėdos. Vakarop visi, purvini ir šlapi, susitinka pasidalinti dienos įspūdžiais su bendraminčiais.

– Kaip greit tampama „ligoniu“?
– Jei žmogus į susitikimą atvyksta antrą kartą, galima sakyti, jis – jau „ligonis“. Jei nepatiko, kitais metais jo nebeišvysi.

Daugiau šeštadienio „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie