Bažnyčioje tikintieji negailėjo lėšų paminklo atstatymo darbams paremti. L. Dūdaitės nuotr.
Bažnyčioje tikintieji negailėjo lėšų paminklo atstatymo darbams paremti. L. Dūdaitės nuotr.

Gruodžio 15 d.  Obelių kapinėse visuomenei oficialiai pristatytas paminklas 1941 m. Birželio sukilimo dalyviams bei sovietinėms aukoms atminti.

Paminklo Obelių kapinėse pristatymas visuomenei surengtas vietos žmonėms patogiu laiku: iškart po šv. Mišių. Nors Obelių bažnyčia per pamaldas buvo artipilnė, galimybe apžiūrėti paminklą pasinaudojo nedaugelis tikinčiųjų. Užtat aukos memorialui atstatyti į priebažnytyje pastatytą dėžutę biro gausiai. Obeliečiai bei miesto svečiai negailėjo ne tik smulkių pinigėlių, bet ir dešimtinių, dvidešimtinių kupiūrų. Kiekvienas aukotojas buvo užregistruotas ir dovanų gavo specialiai paminklui skirtą 2014 m. kalendorių, anot D. Smalinsko,  „be nelaimingų dienų”. Nemažai aukotojų į dėželę pinigus dėjo jau nebe pirmą kartą.

Viso tądien, D. Smalinsko duomenimis, buvo surinkta 1 tūkst. 760 Lt. Solidžia auka memorialo atstatymą parėmė kraštietis Jonas Sirvydis: jis į specialiąją sąskaitą pervedė 5 tūkst. Lt.

Nors specialiojoje Obelių bendruomenės sąskaitoje šiuo metu jau yra 87 tūkst. 347 Lt, jų dar nepakanka atstatymo darbams apmokėti. Manoma, kad paminklo vertė sieks apie 130 tūkst. Lt.

Norintieji paremti memorialo atstatymą, gali pervesti lėšų į Obelių bendruomenės centro sąskaitą LT84 7300 0101 0568 2663, esančią AB „Swedbank”.

Plačiau – antradienio GR.

Lina Dūdaitė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: