Obelių bažnyčioje koncertavo aktorius Ferdinandas Jakšys ir solistė Jolanta Stumbrienė. D. Zibolienės nuotr.
Obelių bažnyčioje koncertavo aktorius Ferdinandas Jakšys ir solistė Jolanta Stumbrienė. D. Zibolienės nuotr.

Lapkričio 30-ąją Obelių šv. Onos bažnyčioje pirmą kartą surengtas paramos koncertas. Nuostabios dainos ir prasmingi žodžiai skambėjo pustuštėje bažnyčioje. Organizatoriai kaltino šaltį, o klebonas Laimonas Nedveckas situaciją apibūdino vienu žodžiu: „Sarmata“.  

Atėjusieji žavėjosi aktoriumi ir režisieriumi Ferdinandu Jakšiu. Obelių bažnyčioje jo suvaidinta Kosto Ostrausko monodrama „Vaižgantas“ privertė visus susimąstyti apie būties prasmę, tikėjimą, bendruomeniškumą… Kunigo Juozo-Tumo Vaižganto gyvenimo motyvais parašyta pjesė bene labiausiai tinkama vaidinti bažnyčiose.  

Visus nudžiugino kraštietės solistės Jolantos Stumbrienės dainos. Deja, nuostabi programa nesudomino obeliečių. Klebonas L. Nedveckas apgailestavo, kad šv. Mišiose ir koncerte dalyvavo daugiau iš kitur atvažiavusių svečių nei vietinių. „Sarmata Obeliams. Anksčiau buvo pagedusios Kriaunos. Toks įspūdis, kad per miestelį praūžė audra. Ko nenušlavė vėjas, tą vėliau ištrėmė iš namų. Kriaunų kraštas pradėjo tvarkytis, vis daugiau žmonių ateina į pamaldas, tačiau jų blogą įprotį perėmė obeliečiai. Sarmata, kad taip yra“, – sakė kunigas, manantis, jog atvykus svečiams, šeimininkams negražu namuose sėdėti.  

Plačiau – „Gimtajame Rokiškyje“.  

Renginio akimirkos – „Gimtojo Rokiškio“ internetinės svetainės foto ir videogalerijose.  

 

 

 

Dalia Zibolienė

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie