Choreografų skausmas - labai maži ir neremontuoti persirengimo kambariai. D.Zibolienės nuotr.
Choreografų skausmas - labai maži ir neremontuoti persirengimo kambariai. D.Zibolienės nuotr.

 

Akibrokštas: į nebaigtą renovuoti Rokiškio kultūros centro pastatą perkelta Choreografijos mokykla – neteisėtas žingsnis. Beje, pirmieji tokį pažeidimą pastebėjo ne statybos priežiūros inspektoriai, o ugniagesiai. Tuo tarpu kultūros darbuotojai vis dar neslepia apmaudo…  

 

Neišpasakytai sujaudinta

Pasidomėti Rokiškio kultūros centro ir Choreografijos mokyklos kaimynyste paskatino ilgametė kultūros darbuotoja, buvusi etnografinio ansamblio „Saulala“ vadovė Irena Aleksiejienė. „Esu neišpasakytai sujaudinta. Kultūros centro darbuotojai ne vienerius metus rūpinosi pastato renovacija. Kai dalį jo sutvarkė, pačius išgujo į neremontuotas patalpas. Dažais kvepiančius kabinetus, sales teko užleisti šokėjams. Nuo tokios neteisybės krauju liejasi širdis“, – piktinosi ponia Irena.

Jos nuomone, Rokiškio kultūros centro rekonstrukcija atliekama labai neūkiškai. Juk pastato remonto darbų projektas rengtas kultūros įstaigai. Betgi suremontavus dalį pastato nutarta keisti patalpų paskirtį – į jas įkelti Rokiškio choreografijos mokyklą. Suremontuotose patalpose vėl daromas remontas, nes jas reikia pritaikyti švietimo įstaigai. „Vytauto gatvės šaligatvius klojo du kartus… Tad kuo Kultūros centras prastesnis, kad jį remontuotų tik vieną kartą? Niekada nesuprasiu, kodėl dar prieš pradedant remontą nebuvo padalintos patalpos abiem suinteresuotoms pusėms…“ – kalbėjo I.Aleksiejienė.

Grožis kuriamas šiukšlyne

Anot jos, piršto nepajudinę šokėjai sėdi šiltuose kabinetuose, o remonto „malonumus“ atkentėję kultūros darbuotojai šąla apleistuose kabinetuose. I.Aleksiejienė tikino, jog tokios nepagarbos žmonėms nėra patyrusi. „Rajono vadovai dar drįsta kritikuoti Kultūros centro direktorę Nidą Lungienę, nors jos komandai sudarė nepakenčiamas darbo sąlygas. Ji kaip katė su kačiukais kilnojasi iš vienos vietos į kitą, kol dalis jos komandos atsidūrė rūsyje. Kultūros darbuotojai organizuoja šventes, festivalius, kuria grožį, o patys išgrūsti į šiukšlyną“, – pridūrė I.Aleksiejienė.

Kultūros centro direktorė N.Lungienė „Gimtajam“ sakė, jog rajono tarybos sprendimu pastatas padalintas į dvi dalis. Choreografijos mokyklai tekusių patalpų didžioji dalis yra renovuotos, o šeimininkai – centro darbuotojai ištremti į senus, atnaujinimo dar laukiančius kabinetus. „Jausmams vietos nėra. Valdžios sprendimai yra nediskutuojami, tik vykdomi. Šokėjų perkėlimas į kultūros centrą taupo lėšas. Sunkmečiu tai būtina daryti“, – sakė N.Lungienė. Ji tikino  optimistiškai žvelgianti į ateitį: darbuotojai senuosius kabinetus savomis jėgomis išklijuos tapetais, kamšys langus ir lauks lėšų patalpoms atnaujinti. „Laukimas gali trukti dvejus, trejus, o gal ir daugiau metų. Su tuo susitaikėme, bandysime išgyventi“, – pokalbį baigė direktorė.

 

Sunerimo ugniagesiai

Pasak Panevėžio apskrities Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Algirdo Vyšniausko, spalio 30 d. planine tvarka tarnybos inspektoriai nutarė patikrinti Rokiškio kultūros centrą. Pastate vyksta remonto darbai, todėl inspektoriai tikrinimo net nepradėjo. Apie tai, kad remontuojamose patalpose veikia kelios įstaigos, pasak A.Vyšniausko, jie informavo Panevėžio apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentą, manydami, jog būtent jų kompetencija spręsti, ar tokia situacija nepažeidžia galiojančių įstatymų, ar deramai pasirūpinta žmonių saugumu.

Atsakymą priešgaisrinės gelbėjimo tarnybai rengiantis minėto departamento Statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Strazdas „Gimtajam“ sakė, jog patalpos, nepripažintos  tinkamomis, negali būti eksploatuojamos, o naujos įstaigos įkurdinimas jose – grubus nusižengimas. Baigus rekonstrukciją, juolab pakeitus pastato paskirtį, pasak V.Strazdo, privaloma objektą priduoti valstybinei darbų priėmimo komisijai. Jos nariai sprendžia, ar rekonstruotas statinys atitinka specifinius naujajai įstaigai, o šiuo atveju choreografijos mokyklai, keliamus reikalavimus.

 

Skaidyti į kelias dalis

Viso centro rekonstrukciją planuojama baigti 2011 m. „Situaciją žinau, negaliu pasakyti, kad šiuo klausimu nieko nedarau. Keletą kartų įspėjau savivaldybės vadovus, kurie pažeidžia galiojančias statybos normas. Pasiūliau ir galimą išeitį: suskaidyti didžiulį pastatą į kelias dalis ir valstybinei komisijai priduoti jį dalimis. Šis sumanymas savivaldybei taip pat nepatinka: tai kainuoja nemažus pinigus“, – sakė V.Strazdas. Į klausimą, kas privalėtų prisiimti atsakomybę, jei Kultūros centre ar Choreografijos mokykloje atsitiktų nelaimė, V.Strazdas teigė, jog už viską atsako pastato savininkas – rajono savivaldybė.

Statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas V.Strazdas yra ir rajono tarybos narys, balsavęs už Choreografijos mokyklos perkėlimą į Kultūros centrą. „Ranką kėliau „už“, manydamas, jog tai labai geras sprendimas, tačiau nemaniau, kad viskas bus įgyvendinta taip skubotai ir nepaisant statybos reikalavimų“, –  aiškino V.Strazdas. Anot jo, savivaldybės administracijos direktorius G.Rekerta iki šiol neįžvelgia jokio nusižengimo: dauguma rajono mokyklų rekonstruotos ne per atostogas, o mokslo metų eigoje.

 

Išskirtiniai reikalavimai tik Kultūros centrui

 „Gimtajam…“ G..Rekerta patvirtino tą patį. Jis sakė, kad Panemunėlio pagrindinė baigta renovuoti, J.Tumo-Vaižganto vidurinės mokyklos renovacija tebevyksta, Pandėlio gimnazijos kapitalinis remontas tik pradedamas. Nė vienoje mokykloje ugdymo procesas nebuvo stabdomas. Kol viename mokyklos aukšte ar korpuse triūsia statybininkai, kituose vyksta pamokos. Todėl G.Rekerta sakė nesuvokiantis, kodėl iš Kultūros centro privaloma iškelti veikiančias įstaigas. Direktorius tikino, kad iš Choreografijos mokyklos buvusio pastato  skubiai iškelti šokėjai taupymo sumetimais ir siekiant gauti lėšų čia steigti socialinį būstą.

Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Gintautas Valkūnas „Gimtajam…“ sakė, kad jis sprendimą jau priėmė. Savivaldybė įpareigota koreguoti  Kultūros centro pastato rekonstrukcijos projektą – suskaidyti jį dalimis ir kuo skubiau valstybinei  komisijai priduoti jau baigtas renovuoti dalis. Tik tokiu būdu, nors ir vėluojant keletą mėnesių,  įmanoma įteisinti šokėjų buvimą naujose patalpose. 

 

 

  

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: