G.Matiekaus nuomone
G.Matiekaus nuomone

Praėjusį penktadienį Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centre vyko Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) inicijuota vaizdo konferencija. Joje aptartos 2014 m. studentų priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygos. Jos itin aktualios šiandieniniams vienuoliktokams.

Suskubo
Rokiškio rajono Švietimo centras yra vienas iš 10-ies šalies centrų, turinčių vaizdo konferencijų įrangą, todėl ŠMM prašymu konferencija buvo organizuota mūsų rajone. Į ją susirinko Rokiškio bei Kupiškio profesinio informavimo mokytojai. Konferencijoje dalyvavo ir rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis.
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino 2014 m. stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką. Ji aktuali šiandieniniams vienuoliktokams ir jaunesnių klasių mokiniams.
Skyriaus vedėjo A.Laužadžio teigimu, moksleiviai ir mokytojai turi labai mažai informacijos apie šią naująją tvarką, todėl ŠMM suskubo su ja supažindinti. „Vienuoliktokai turės rinktis individualų mokymosi planą, o prieš apsispręsdami jie turi žinoti priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygas“, – sakė p. Laužadis.

Kas keisis?
„2014 m. geriausiųjų eilė, pagal kurią teikiamas valstybės finansavimas studijoms, bus skaičiuojama pagal keturių dalykų rezultatus: privalomo lietuvių kalbos, pasirinktos srities pagrindinio ir papildomo dalykų bei kitos srities bendrojo dalyko. Dviejų iš dalykų (lietuvių kalbos ir literatūros ir pagrindinio dalyko) bus įskaitomi tik valstybinio brandos egzamino rezultatai, o kitų dviejų – valstybinio brandos egzamino rezultatai arba atitinkamai perskaičiuoti metinio pažymio vertinimai. Pasirinktos srities papildomą dalyką bei kitos srities bendrąjį dalyką stojantieji galės rinktis iš  platesnio dalykų spektro nei iki šiol“, – teigiama ŠMM pranešime.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: