Diktantą rašo ir Pandėlio progimnazijos moksleivė Arijanda Šerepkaitė.
Diktantą rašo ir Pandėlio progimnazijos moksleivė Arijanda Šerepkaitė.

Šeštadienio (balandžio 9 d.) rytą, 11 val., prasidės Nacionalinio diktanto finalas. Jo dalyviai rinksis LRT didžiojoje studijoje, konkursas bus transliuojamas tiesiogiai per LRT Kultūros kanalą. Diktantą rašo ir Pandėlio gimnazijos moksleivė Arijanda Šerepkaitė. 

Diktanto tekstą skaitys ir tiesioginę transliaciją ves LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. 

Dėl raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio vardo varžysis 102 asmenys, pirmajame etape padarę ne daugiau kaip keturias klaidas. Dalyvauti finale pakviesti ir 8 užsienyje gyvenantys lietuviai – iš Belgijos, Danijos, Norvegijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės.

Šiemet diktanto konkurse varžėsi daugiau nei 8000 žmonių iš Lietuvos ir užsienio. Jie rašė Danutės Kalinauskaitės specialiai diktantui parašytą tekstą „Sugrįžimas“. 

Diktanto nugalėtojai bus apdovanoti Prezidentūroje gegužės 2-ąją. 

Nacionalinis diktantas šiemet surengtas jau devintą kartą. Jis organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Eltos inform.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie