Prieš dvejus metus Andrius Dručkus atsisakė išeiti užtarnauto poilsio. D.Zibolienės nuotr.
Prieš dvejus metus Andrius Dručkus atsisakė išeiti užtarnauto poilsio. D.Zibolienės nuotr.

Rajono tarybos posėdis penktadienį prasidėjo gydytojų sveikinimu profesinės šventės proga. Taryboje medikų – net penki. Daugiau nei per valandą politikai apsvarstė beveik 40 klausimų, kone vieningai priėmė jų sprendimus. Aistros įsiliepsnojo tik posėdžio pabaigoje, kai buvo paviešintas politinių kalinių ir tremtinių prašymas kuo greičiau išspręsti Obelių istorijos muziejaus problemas.

Pavadinimas neatitinka realybės
Rajono tarybos narė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Rokiškio filialo pirmininkė Jūratė Čypienė perskaitė jos vadovaujamos organizacijos ataskaitiniame susirinkime priimtą pareiškimą „Dėl Obelių istorijos muziejaus“. 
Politiniai kaliniai ir tremtiniai nerimauja, kad pagal kuriamą muziejaus koncepciją bus apsiribota tik Obelių krašto istorijos atspindėjimu, nors muziejininko Andriaus Dručkaus išsaugotos vertybės – neįkainojamos: Vytauto apygardos partizanų archyvas atspindi laisvės kovas Zarasų, Utenos rajonuose bei Latvijoje.
„Siūlomą šios įstaigos pavadinimą „Obelių laisvės kovų istorijos muziejus“ vertėtų keisti į „Laisvės kovų muziejus Obeliuose“, – rašoma pareiškime. Pasirašiusieji prašo rajono tarybą, merą bei savivaldybės administraciją kuo greičiau skirti lėšų jo įrangai, lentynoms ir priimti išmintingą, visus tenkinantį sprendimą, nemenkinant muziejaus įkūrėjo A.Dručkaus kolekcijos vertės.

Naujos koncepcijos tikslas – direktoriaus atleidimas?   
Rajono meras Vytautas Vilys siūlė susirinkti visų politinių partijų atstovams ir svarstyti, kaip įrengti muziejų, kad jis būtų patrauklus įvairaus amžiaus lankytojams. Merui oponavo tarybos narė Irena Saikalienė: „Apsimetame kvailiais, kuriame naujas muziejaus koncepcijas, nors iš tikrųjų mums reikia tik nupirkti lentynas, kad vertingi eksponatai negulėtų ant grindų.“ 
Politikus atviros diskusijos pakvietė vicemeras Egidijus Vilimas. „Muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė siekia sukurti naują koncepciją tam, kad kuo greičiau būti galima atleisti iš darbo garbaus amžiaus A.Dručkų ir priimti naują darbingą žmogų, įvaldžiusį šiuolaikines technologijas“, – aiškino mero pavaduotojas. Tokiai minčiai nepritarė I.Saikalienė. Jos nuomone, A.Dručkus dovanotosios kolekcijos pagrindu turėtų parengti ekspozicijas, išmokyti jauną muziejininką ir tik po to išeiti iš darbo.
Posėdyje politikai nepriėmė jokio sprendimo.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Dalia ZIBOLIENĖ

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments