Liberalcentristas Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis (nuotr. centre) žadėjo padaryti viską
Liberalcentristas Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis (nuotr. centre) žadėjo padaryti viską

Užvakar rajone viešėjusio Vidaus reikalų ministro (VRM) Raimundo Palaičio pažadas grįžus į Vilnių peržiūrėti rokiškėnų planus statyti 20 mln. litų vertės sporto kompleksą sustiprino rajono vadovų viltis, kad šis projektas bus įgyvendintas. Tam palanki sąlyga – probleminio rajono statusas, suteikiantis privalumų gauti Europos Sąjungos (ES) paramą. Susitikęs su rajono policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos  ir rajono vadovybe bei  politikais R.Palaitis  pagyrė jų  rūpestį visuomenės saugumu ir gerai vertino policijos darbą.

 

Įžiebta viltis

Ministro R.Palaičio vizito tikslas- išsiaiškinti galimybes statyti Rokiškio sporto kompleksą. Pagal parengtą investicinį projektą statinys kainuotų apie 20 mln. litų. Su Vidaus reikalų ministerijos rekomendacijomis jo techniniam projektui rengti iš Privatizavimo fondo deramasi 300 tūkst. litų.   Sporto komplekso su ledo arena išlaikymas rajono biudžetui kainuotų dar 300 tūkst. litų per metus. Tačiau kur gauti 20 milijonų objekto statybai?

Ministras R.Palaitis palaiko savivaldybės ir sporto visuomenės  idėją statyti šį kompleksą. Anot jo, yra tikimybė probleminio rajono statusą turinčiai mūsų savivaldybei didžiąją dalį reikiamos sumos gauti iš ES fondų. Ministerijos, kuri kuruoja priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“, vadovas sakė, jog galbūt teks koreguoti nutarimus ar naujai parengti keletą dokumentų, kad būtų galima pretenduoti į ES paramą.  

Rajono vadovų lydimas ministras apžiūrėjo kelių hektarų sklypą tarp Taikos gatvės bendrabučių ir „Romuvos“ gimnazijos, kuriame ir planuojama didžiulė sporto arena…

 

 

Socialinį būstą kaimui

Aukštas svečias domėjosi ir perspektyva socialinių būstų, kurių statyba ar atnaujinimas finansuojami ES lėšomis, pritarė, jog nebūtina socialinius būstus koncentruoti mieste.
Ministras domėjosi ir apskrities policijos problemomis. Jam lankantis Rokiškio policijos komisariate Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas pristatė Panevėžyje įgyvendinamą vieną efektyviausių prevencijos projektą „Saugi kaimynystė“. Rokiškio komisariato viršininkas Stasys Meliūnas perskaitė trumpą pranešimą apie bendrus policijos ir ūkininkų patruliavimus.
Svečias sulaukė pareigūnų siūlymų tobulinti įstatymą „Dėl viešųjų darbų atlikimo bausmės ir piniginių baudų išieškojimo“.
Susitikime su savivaldybės vadovais aptarta, kaip įsisavinamos ES lėšos įgyvendinant projektus pagal VRM administruojamas priemones. Rajono savivaldybės administracija yra suplanavusi 13 projektų pagal šešias VRM administruojamas priemones, kurių vertė daugiau kaip 15,8 mln. litų. Net 11 šių projektų pripažinti tinkamais, o ministras R.Palaitis jau yra pasirašęs įsakymus skirti finansavimą juos įgyvendinti.

 

 

„Jaučiuosi saugus“

Ministras R.Palaitis lankėsi ir „Gimtojo Rokiškio“ redakcijoje, atsakė į pateiktus klausimus.
– Teismui Valstybę apskundęs pareigūnas laimėjo bylą: praėjusį pirmadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad pareigūnams turi būti sumokėta už neatlygintą darbo krūvį poilsio bei švenčių dienomis ir nakties metu. Ar šimtams pareigūnų su valstybe teks bylinėtis net ir po šios nutarties?
– Turėsime sumokėti, nes privalome vykdyti teismo sprendimą. Vyriausybėje šis klausimas buvo svarstomas dar iki teismo galutinio sprendimo, tačiau jos pozicija nesutapo su mano siūlymu be teismų sumokėti pareigūnams skolas. Spėliota, ar visi pareigūnai kreipsis į teismą, gal kai kurių skundams taikytinas senaties terminas… Buvo tikėtasi mažesnės skolų sumos. Dėl negautų pajamų pareigūnams teks kreiptis į teismus. Mano turimais duomenimis, valstybės skola jiems gali siekti 10-12 mln. litų.
– Prieš porą metų buvo apskųstas mūsų rajono apylinkės inspektorius, dirbęs kūno kultūros mokytoju ir už tai gavęs atlygį. Rajonų pareigūnams leidžiama tik ūkininkauti. Kodėl?
– Niekada nepritariau siūlymams leisti statutiniams pareigūnams dirbti papildomai ir už tai gauti atlygį. Pareigūnai turi pakankamas socialines garantijas, lyginant su kitais visuomenės nariais. Mokyti turi mokytojai, o pareigūnas, norintis dirbti pedagoginį darbą, turi palikti policiją. Tarnyboje nereikalingas pervargęs pareigūnas. Be to, sudėtinga būtų derinti darbo laiką.
– Tuomet kodėl pažeidžiamas lygių galimybių principas? Juk statutiniams pareigūnams leidžiama dėstyti universitetuose?
– Tokių atvejų turime vienetus. Universitetuose reikia teisės specialistų, išmanančių policijos veiklą. Jei leistume visų grandžių policininkams įsidarbinti papildomai, tai taptų masiniu reiškiniu.
– Šalies Prezidentė metinėje veiklos ataskaitoje pažymėjo teismų vadovų rotacijos svarbą. Kokia Jūsų nuomonė dėl policijos komisariatų viršininkų rotacijos?
– Ką tik lankiausi Rokiškio policijos komisariate, išklausiau trumpą ataskaitą. Galiu patvirtinti, kad Rokiškyje žmonėms saugu, policijos santykiai su rajono vadovais geri, sveikintina policijos, policijos rėmėjų ir ūkininkų iniciatyva bendrai patruliuoti. Viršininkas S.Meliūnas, komisariatui vadovaujantis per dešimt metų, sakė, kad rotacija nėra būtina, ir siūlė tai vertinti jo darbo pavyzdžiu… Kita vertus, nėra gerai, kai vadovai užsibūna labai ilgai, nes su dalimi visuomenės atsiranda per daug tamprūs ar artimi ryšiai.
– Kada ir kur, išskyrus Lietuvą, Jums teko girdėti, kad naktimis ūkininkai patys saugotų ir gintų savo turtą nuo vagių?
– Mačiau amerikietiškuose filmuose… Kiekvienas turime rūpintis savo turto saugumu, ir tą darome. Ūkininkai taip pat. Didžiulė našta gultų ant visos visuomenės, jeigu ūkininkų turtą saugoti tektų smarkiai didinti pareigūnų skaičių.
– Ar Jūs jaučiatės saugus?
– Pakankamai, nes gyvenu Vilniaus centre. Rokiškyje tikrai daug saugiau nei sostinėje. Jūsų rajonas – vienas didžiausių plotu šalyje, tačiau pareigūnų skaičius nustatomas pagal gyventojų tankumą: pareigūnų turite panašiai kaip ir kiti rajonai. Rokiškis yra vienas pirmųjų rajonų, įgyvendinusių „Saugios kaimynystės“ iniciatyvas. Manau, kad tai viena efektyvesnių priemonių, sąlygojusių, kad nusikalstamumo lygis rajone, lyginant su respublikos vidurkiu, gerokai mažesnis. Beje, Lietuva iš trijų Baltijos valstybių yra pati saugiausia pagal registruotų nusikaltimų skaičių.
– Ministre, kurie Jūsų geriausi planai pasisekė?
– Tie planai, kuriais labiausia tikėjau, lyg tyčia stringa… (juokiasi – aut.). Siekiau, kad pavyktų tiesioginiai merų rinkimai ir būtų panaikintos apskritys. Bet tiesiogiai rinkti merų ateinantį pavasarį neteks, nes Seime pritrūko koalicijos partnerių balsų ir įstatymas nepriimtas. Apskričių naikinimas taip pat stringa, nes Prezidentė vetavo Žemės įstatymą. Todėl kol kas neaišku, kaip bus, nes valstybės žemės pardavimo reikalus tvarko apskritys.

 

Aldona MINKEVIČIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie