Dvaro parko talka tęsiasi. N.Byčkovskio nuotr.
Dvaro parko talka tęsiasi. N.Byčkovskio nuotr.

Dvaro parko talka vis dar tęsiasi: vos prieš porą dienų jame „Panevėžio regiono kelių“ Rokiškio kelių tarnybos technika naikino medžių kelmus. „Džiugu, kad miesto gimtadienį sutiksime jaukesniame ir gražesniame parke“, – sakė Krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė.

Sulaukė ir priekaištų
Šiemet dvaro parko talką sutrikdė lietus. Tačiau gamtos išdaiga nesužlugdė idėjos gražinti ir puošti Krašto muziejaus aplinką. Nuo gegužės pradžios iki šiol rajono įmonės, visuomeninės organizacijos ir pavieniai rokiškėnai gražina dvaro parką.
Šiemet buvo pašalinta daugiau nei 80 medžių, niokojusių unikalią mūrinę dvaro tvorą.
„Talkininkams ir muziejininkams gamtos mylėtojai priekaištavo, kodėl pjauname vertingus, išsikerojusius šimtamečius medžius. Tačiau dauguma jų tik iš pažiūros atrodė sveiki: nupjovus paaiškėjo, kad jie smarkiai pažeisti puvinio. Tik keli jaunesni buvo apysveiki“, – sakė muziejaus direktorė N.Šniokienė.
Dvaro parką reikėjo retinti: dauguma jo krūmų ir medžių išaugo stichiškai ir ilgus dešimtmečius kerojo neformuojami. Atskiri parko plotai sulaukėjo ir priminė tankų mišką. „Mes, muziejininkai, savo jėgomis sutvarkyti parko negalėjome: neturime tam lėšų. Juk medį nupjauti atsieina per pusantro tūkstančio litų“, – sakė muziejaus direktorė. Ji džiaugėsi rajono verslininkų iniciatyva kasmet kviesti žmones į dvaro talką: talkininkų ir rėmėjų dėka muziejaus lankytojai grožisi jaukiu ir šviesiu parku.
Grafų laikais jį kūrė kraštovaizdžio dailininkai, o prižiūrėjo sodininkai. Kiekvienas medis, krūmas ar kitas augalas buvo sodinamas tik jam skirtoje vietoje, atsižvelgiant į jo ilgaamžiškumą, aukštį, numatomą lajos dydį.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Lina DŪDAITĖ

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: