Eleonora Jugai namuose augina triušius
Eleonora Jugai namuose augina triušius

Rokiškietės auginamas jorkšyro terjeras Timis balandį tarptautinėje parodoje Belgijoje laimėjo ketvirtąją vietą. Lietuvoje organizuojamose parodose jis du kartus pelnė antrąsias vietas. Dalyvauti parodose manija apsirgusios merginos didžiausia svajonė – dirbti kinologe ir auginti jorkšyro terjero veislės čempioną – jei ne pasaulio, tai bent Lietuvos.

Nerodė dantų
Juozo Tūbelio gimnazijos devintokę Eleonorą Jugai jorkšyro terjerų veislės šuniukais sudomino giminaitė iš Ukrainos. Prisiklausiusi pasakojimų apie labai švelnius, paklusnius, draugiškus, meilius šuniukus ji svajojo tokį auginti. Merginos norą įgyvendino mama – nupirko kilmingąjį Timį. Kai tik Eleonoros namuose apsigyveno Timis, ji pradėjo domėtis, kaip augintinį išmokyti vaikščioti ratu, paklusti įvairioms komandoms. Literatūros ji rado internete, konsultavosi su šunų augintojais. Kelis kartus Timį vežė į dresūros mokyklą.

Šunų veislyno, iš kurio pirktas Timis, savininkė Sandra Jasdžemskaitė pasiūlė Eleonorai su augintiniu dalyvauti parodose. Šių metų sausį parodoje „Kauno žiema“ Timis laimėjo antrąją vietą (buvo 12 pretendentų) ir įvertintas kaip labai perspektyvus šuo. „Galėjome laimėti ir aukštesnę vietą, bet Timis išsigando didžiulio žmonių būrio, triukšmo. Jis neklausė mano prašymo parodyti teisėjams dantis“, – pirmąją parodą prisiminė Eleonora.

Vasario mėnesį parodoje Panevėžyje Timiui nepasisekė pakilti aukščiau – jis vėl buvo antras. Daug literatūros apie dalyvavimą parodose perskaičiusi Eleonora prisipažino, kad neįvertino  vienos detalės. Vaikštant su šunimi ratu Timis vis nerimavo, gręžiojosi. Tik vėliau mergina suprato, kad varžybas stebinčių žmonių būryje jis ieškojo pažįstamo žmogaus – jos mamos, o radęs – stengėsi nepamesti. Balandžio mėnesį Eleonora ryžosi augintinį nuvežti į parodą užsienyje. Belgijoje, netoli sostinės Briuselio vykusioje parodoje Eleonora pati neišdrįso išeiti į aikštelę. Timį vedžiojo daugiau patyrusi šunų augintoja S.Jasdžemskaitė. „Nepasitikiu savo anglų kalbos žiniomis, labai nedrąsiai jaučiausi. Kas bus, jei dėl manęs Timį diskvalifikuos ir jis daugiau niekada negalės dalyvauti parodose“, – apsisprendimo motyvus patikėti augintinį kitam žmogui išvardijo Eleonora. Parodoje Timiui pasisekė – jis laimėjo ketvirtąją vietą.

Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“

Dalia ZIBOLIENĖ

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie