Ant nežinios slenksčio dėl išlikimo balansuojantis rajono ligoninės Akušerijos-ginekologijos  skyrius dar neseniai buvo ir prokurorų akiratyje. Dvi baudžiamosios bylos, pradėtos po nesėkmingų gimdymų  2006-aisiais   ir 2007-aisiais, šiuo metu nutrauktos.

Vienas naujagimis patyrė traumą, kitas – mirė
„Gimtasis…“ rašė, jog rajono prokuratūra tyrė dvi baudžiamąsias bylas dėl nesėkmingai pasibaigusių gimdymų Rokiškio ligoninėje. 
Jauna rokiškėnų šeima, kurios kūdikis 2006–aisiais gimdymo metu  patyrė traumą, į teisėsaugą kreipėsi tikėdamasi išsiaiškinti, kuris iš gydytojų kaltas dėl to, kad jų sūnui buvo pažeistos galvos smegenys. Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos instituto ekspertai atliko ekspertizę. Jų išvados teigia, jog gimdyvei ligoninėje buvo suteikta tinkama medicinos pagalba, pasirinkta teisinga gimdymo taktika. Ekspertų išvadose konstatuojama, kad naujagimio susirgimus galėjo lemti ikigimdyvinė infekcija ir nepilnai išsivysčiusi naujagimio virkštelė. Nenustačius medikų kaltės, ikiteisminis tyrimas nutrauktas.
Nutrauktas ir užpernai iškeltos baudžiamosios bylos tyrimas dėl tuoj po gimdymo mirusio naujagimio. Pirmagimio netekusi jauna rokiškėnų šeima įtarė, jog kūdikis prarastas dėl medikų aplaidumo.
M.Romerio universiteto Teismo medicinos instituto specialistai pateikė išvadą: teikiant gimdyvei medicininę pagalbą ligoninėje, būta trūkumų. Laiku nediagnozuota lėtinė vaisiaus hipoksija, todėl vėluota atlikti cezario operaciją. Anot ekspertų, jie negalintys teigti, kad medikams laiku pastebėjus vaisiaus hipoksiją ir užtikrinus ankstyvesnį operacinį  gimdymą, naujagimio mirties būtų išvengta. Tokią nuostatą ekspertai aiškina tuo, kad gimdymo komplikacija, kokią gimdymo metu patyrė  rokiškėnė, dažniausia būna be simptomų, todėl diagnozuojama labai retai.

Gydytoja pasitraukė iš darbo
Per šį ikiteisminį tyrimą įtarimai dėl netinkamai atliktų pareigų buvo pateikti gydytojai P.K., kuri šiuo metu ligoninėje nebedirba. Ligoninės direktoriaus Raimundo Martinėlio teigimu, pensinio amžiaus gydytoja pasiprašė išeiti iš darbo savo noru  ir jau metai ligoninėje nebedirba. Pavardžių viešinti nepanorę ligoninės medikai mano, kad baudžiamoji byla, kurioje gydytojai P.K. buvo pateikti įtarimai, galėjo turėti įtakos jos apsisprendimui palikti darbą anksčiau, nei prokuratūra priims sprendimą.
Remdamasi Teismo medicinos ekspertizės išvadomis ir ekspertų parodymais, šiam  ikiteisminiam tyrimui vadovavęs  rajono prokuroras Saulius Mulvinas  tyrimą nutraukė, nes nebuvo nustatyta  priežastinio ryšio tarp gydytojos P.K. neveikimo ir pasekmių (naujagimio mirties). Įtarimai gydytojai panaikinti. Pirmagimio netekęs jaunas tėvas A.Z. po netekties pasakojo apie skaudžius šeimos išgyvenimus ir neslėpė nusivylimo medikais, laiku nereagavusiais į žmonos nusiskundimus. Dabar, kuomet tyrimas nutrauktas, jis sakė nebematąs prasmės  komentuoti bylos tyrimo detalių. 

Aldona MINKEVIČIENĖ

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie