1362 m. kryžiuočiai užėmė Kauno pilį, kurią gynė Vaidoto Kęstutaičio vadovaujami kariai.

1883 m. Ignalinos rajone, Dysnoje, gimė tarpukario Lietuvos politinis veikėjas, istorikas, pirmosios Vyriausybės vadovas profesorius Augustinas Voldemaras. Mirė 1942 m. Maskvoje.

1989 m. Lietuvoje įsteigtas katalikiškasis moterų sambūris „Caritas“.

1993 m. Maskvoje Rusijos gynybos ministras Pavelas Gračiovas ir Lietuvos krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius aptarė techninius Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos klausimus.

1996 m. Lietuvoje viešėjo Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas.

2002 m. Vilniuje viešėjo Turkijos prezidentas Achmetas Sezeras (Ahmet Sezer).

2003 m. Graikijos sostinėje Atėnuose Lietuva ir kitos naujos Europos Sąjungos narės pasirašė Stojimo sutartį. Lietuvos vardu dokumentą savo parašais patvirtino Premjeras Algirdas Brazauskas ir užsienio reikalų ministras Antanas Valionis.

2009 m. su valstybiniu vizitu Lietuvoje besilankantis Lenkijos Prezidentas Lechas Kačynskis (Lech Kaczynski) Prezidentui Valdui Adamkui įteikė Lenkijos atgimimo ordino Didįjį kryžių, o ponia Alma Adamkienė buvo apdovanota Ordino už nuopelnus Lenkijos Respublikai Komandoro kryžiumi su žvaigžde. V. Adamkus Lenkijos vadovą apdovanojo Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine, ponia Marija Kačynska (Maria Kaczynska) apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju Kryžiumi.

 

Eltos inform.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie