Potvyniui reikia pasirengti – patikrinti telkinių hidrostatinius
Potvyniui reikia pasirengti – patikrinti telkinių hidrostatinius

Aplinkosaugininkai įspėja, jog potvynio ledai gali pridaryti daug žalos vandens telkinių hidrostatiniams įrenginiams.

 

Rokiškio agentūros pareigūnai gavo pranešimą dėl  Aleknų kaimo (Juodupės sen.) tvenkinio šachtinės pralaidos. Prišalę ledai išjudino pralaidos vamzdį ir tvenkinio vandens lygis pradėjo žemėti. Kilo grėsmė vandens lygiui smarkiai kristi. Blogą situaciją pastebėję kaimo žmonės patys ėmėsi veiksmų: savo technika šachtinę pralaidą atstatė. Tačiau ledų išjudintas įrenginys liko nestabilus, dėl judančių ledų jis gali bet kada pasislinkti iš vietos. Šiam įrenginiui sutvirtinti reikalinga profesionali pagalba. Dėl Aleknų kaimo tvenkinio hidrostatinio prastos būklės pranešta rajono savivaldybės vadovams.

 

Hidrostatinių eksploatavimo pagrindinius reikalavimus nustatyto Tvenkinių naudojimo ir priežiūros tipines taisyklės, kurios nurodo, kad eksploatuojant hidrostatinius, būtina reguliariai stebėti vandens lygių reguliavimą,  statinių nusėdimus, deformacijas, plyšių atsiradimą ir siūlių būklę.

    Pastebėjus pokyčių, reikia nedelsiant pažeminti tvenkinio vandens lygį ir imtis remonto darbų. Jei būtina, suderinus su Aplinkos apsaugos ministerija, tvenkinį galima išleisti. Išleidus tvenkinį, reikia kruopščiai apžiūrėti statinius, žemių užtvanką, šlaitus, tvirtinimus, skydus, vamzdinę liniją. Visi defektai turi būti pašalinti. Prieš potvynį ledas turi būti pašalintas iš vamzdžių ir nuo sifoninių pralaidų oro įleidimo angų.     Pasibaigus potvyniui, visi įrenginiai, žemutinio bjefo ir šlaitų tvirtinimai turi būti apžiūrėti, įvykę pasikeitimai bei deformacijos užfiksuotos brėžiniuose ir fotonuotraukose.

 

GR ir AM inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: