Valentui Butkui trečias kartas nemelavo. Jis pripažintas laureatu.
Valentui Butkui trečias kartas nemelavo. Jis pripažintas laureatu.

Respublikinės medžio drožėjų parodos pagrindinę premiją – 2600 litų – šeštadienį laimėjo Valentas Butkus iš Ukmergės. Konkurse jis dalyvavo trečią kartą. Dėl nugalėtojo komisija apsisprendė per rekordiškai trumpą laiką. Nauja buvo ir tai, kad pirmą kartą parodoje nedalyvavo Žemaitijos atstovai…

Pagrindinę premiją tradiciškai įsteigė Rokiškio rajono savivaldybė. Apie jos didinimą prestižiškiausiame Lietuvoje drožėjų konkurse garsiai ir tyliai kalbama jau bent penkerius metus. Tačiau premijos suma vis nesikeičia. Dar dvi premijos – po 500 litų – kurias pirmą kartą davė Lietuvos kultūros taryba, atiteko jauniausiam konkurso dalyviui Raimundui Trėjai iš Panevėžio bei Pranui Petroniui iš Anykščių. Žiūrovų prizas irgi skirtas anykštėnui – Aleksandrui Tarabildai. „Kas kovoja, gali pralaimėti, tas, kuris nekovoja, – jau pralaimėjęs”, – sakė medžio skulptorius ir pasveikino visus dalyvius, kurie jau yra laimėję. Vien tuo, kad pristatė konkursui savo kūrinius.   

Dėl pagrindinės premijos šiemet varžėsi du rokiškėnai – žinomas meistras Eugenijus Deksnys bei pirmą kartą konkurse dalyvavęs Panevėžio kolegijos dėstytojas Juozas Zabulis, kuriam „medžio drožyba yra pomėgis, leidžiantis atitrūkti nuo kasdienybės”. Seimo narys Vytautas Saulis, sužinojęs apie dar vieną drožiantį rokiškėną, jam ir paskyrė savo prizą už sėkmingą debiutą. J. Zabulis kūryba užsiima seniai –  penkiolika metų. Tačiau tik dabar pirmą kartą išdrįso parodyti savo darbus viešai, ir visi jie buvo nupirkti. 

Reda Milaknienė

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments