Liepos 5 d. Rokiškio krašto muziejuje organizuojamas viduramžių (1220-1380) istorijos rekonstrukcijos turnyras, kviečiantis suremti kalavijus rimčiausius Lietuvos ir Latvijos kovotojus, atstovaujančius ir baltiškajai (LDK), ir Vakarų Europos riterijos pusėms.

Krašto muziejaus Istorijos skyriaus vedėjas Giedrius Kujelis sakė, jog turnyras unikalus tuo, kad pirmą kartą Lietuvoje bus taip rimtai atsižvelgta į kovotojų kostiumo istorišką pagrįstumą. „Naujovė ir tai, jog kovotojai surems kalavijus dėvėdami XIII-XIV a. pėstininkams būdingus atvirus šalmus”, – sakė G. Kujelis.

Turnyrą organizuoja Senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai”.
Priminsime, kad nuo 2011-ųjų Rokiškio krašto muziejus dvaro teritorijoje organizuoja edukacinį renginį „Viduramžių turnyras”, skirtą Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai. Renginio metu vedamos Rokiškio krašto muziejaus parengtos edukacinės programos, organizuojamos įvairios rungtys, demonstruojama viduramžių ginkluotė.
“Šiais metais Rokiškio krašto muziejus, norėdamas išplėsti šventės mastą ir pasiūlyti rokiškėnams dar daugiau viduramžių pramogų bei edukacinių užsiėmimų, Lietuvos kultūros tarybai parengė projektą „Viduramžių turnyras”. Šio projekto idėją Lietuvos kultūros taryba palaikė ir skyrė finansavimą”, – sakė G. Kujelis. Todėl į šventę planuojama pakviesti istorijos rekonstrukcijos klubus iš Lietuvos ir Latvijos. Bus surengtas viduramžių kovų turnyras, kuriame kovos tik istoriškai pagrįstą XIII-XIV a. šarvuotę dėvintys kariai.
Be turnyro, rokiškėnų ir miesto svečių laukia daugybė kitų pramogų: muziejaus aikštėje šurmuliuos karių stovykla ir amatininkų kiemelis; amatininkų klubo „Dvaro meistrai” edukatoriai ves juvelyrikos, knygrišystės, peiliadirbystės, popieriaus gamybos ir popieriaus dekoravimo edukacines programas; senovinių šokių ir kultūros klubo „Mysteria Mundi” šokėjai ne tik supažindins su viduramžių epochos populiariausiais šokiais, bet ir visus norinčius išmokys juos šokti.
Į šį nemokamą renginį kviečiami ir Rokiškio rajono amatininkai, kulinarinio paveldo gamintojai, galintys pristatyti archainius amatus ir virtuvę.

GR inform.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments