Kitais metais
Kitais metais "Eurovizija" vyks Švedijoje

61-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas kitais metais bus rengiamas Švedijoje. Šios šalies dainininkas Monsas Zelmerliovas (Mans Zelmerlow) su daina „Heroes“ paskelbtas 60-ojo konkurso nugalėtoju. 40 konkurse balsavusių šalių įvertino šią dainą kaip geriausią – ji pelnė 365 balus. 

Monika Linkytė ir Vaidas Baumila, septintieji dainavę „This Time“, jubiliejinio konkurso finale liko 18-ti. Jie surinko 30 balų. Kaimyninės Latvija ir Estija pateko į pirmąjį dešimtuką, jo atitinkamai užėmė 6-ąją ir 7-ąją vietas. 

Antroje vietoje su 303 balais liko Rusijos atstovė, trečioje – Italija, surinkusi 292 balus. 

Mūsų šalies balsuotojai didžiuosius balus atidavė Estijai (8), Švedijai (10) ir Latvijai (12). Mažuosius balus Lietuva paskirstė taip: 1 balas – Italijai, 2 – Azerbaidžanui, 3 – Australijai. 4 – Slovėnijai, 5 – Norvegijai, 6 – Gruzijai. 7 – Belgijai. 

Lietuvai balų dovanojo Latvija ir Airija (7), Norvegija (6), Jungtinė Karalystė (4), Gruzija (3), Estija (2) ir Danija (1). 

„Eurovizijos“ konkurso pirmasis šalių dešimtukas toks: Švedija, Rusija, Italija, Belgija, Austrija, Latvija, Estija, Norvegija, Izraelis, Serbija. 

Šeštadienio vakarą Vienoje, „Wiener Stadthalle“ arenoje, finale pasirodė 27 valstybės. Dėl finansinės ir politinės padėties iš konkurso pasitraukė Ukraina, tačiau į „Euroviziją“ sugrįžo net trys šalys – metų pertrauką padariusios Serbija ir Kipras bei po šešerių metų savo atstovą į konkursą vėl siunčianti Čekija. Prie dalyvių prisijungė Australija, kuriai „Eurovizijos“ jubiliejaus proga suteikta vienkartinė galimybė pasirodyti dainų konkurse. Tiesiai į finalą pateko „didysis penketas“ – Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Italija ir Ispanija, praėjusių metų nugalėtoja Austrija ir garbės viešnia Australija.

Elta inform.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie