D.Petrauskienė. N.Byčkovskio nuotr.
D.Petrauskienė. N.Byčkovskio nuotr.

Rugsėjo 1-ąją Rokiškis vis dėlto nusprendė švęsti šeštadienį. Ši diena patogesnė tėvams. Be abejonės, toks sprendimas logiškas ir vertinant įstatymą, draudžiantį tą dieną prekiauti alkoholiu.
Ar tokia savivaldybės rekomendacija patinka mokytojams? Juk jie privalės dirbti poilsio dieną. Laikas parodys.
Kiek ši Rugsėjo 1-oji kainuos savivaldybei? Valdžia tikisi pedagogų geranoriškumo: jie sutiks už šeštadienio darbą imti ne dvigubą atlygį, o laisvą dieną.
Tačiau prieš rugsėjį dilemas sprendžia ne tik valdžia. Rūpesčių pakanka ir mokytojams, ir moksleivių bei studentų tėvams. Juk reikia atžalas išleisti į mokslus, o mokyklinės prekės, butų nuoma, benzinas, aišku, nepinga. Gerai, jei vaikas – vienturtis. O jei jų du, trys? Ir dar tėvai bedarbiai?

Mokės dvigubai

Aurimas Laužadis
Savivaldybės
Švietimo skyriaus vedėjas

Praėjusį antradienį rinkosi švietimo įstaigų vadovai ir pedagogų profsąjungų atstovai. Priėmėme rekomendacinio pobūdžio sprendimą: mokslo metų pradžią švęsti rugsėjo 1-ąją, nepaisant to, kad ši diena – šeštadienis. Mokyklos apie tai informuotos. Galutinį sprendimą, aišku, turėtų priimti pačios įstaigos, bet dauguma linkusios šventę rengti visiems įprastą dieną.
Buvo dvi nuomonės – šventę organizuoti rugsėjo 1-ąją arba rugsėjo 3-iąją. Sprendimą lėmė dėmesys moksleivių tėvams: šeštadienį jie galės dalyvauti mokyklos renginiuose.
Įtakos, žinoma, turėjo Švietimo ir mokslo ministerijos pozicija: šventei pasirinkus rugsėjo 3-iąją renginių tektų atsisakyti – tą dieną turi vykti pamokos.

Pataria neskubėti

Dalia Petrauskienė
Rokiškio pradinės mokyklos direktorė

Rugsėjo 1-oji man yra šventė. Jos esmė – ne apranga, todėl į ją daug neinvestuoju, nors džinsų tądien, suprantama, nemūviu.
Turiu kur investuoti šeimos pinigus: vienas mano sūnus yra studentas, kitas – trečiokas. Mokinys kainuoja pigiau nei studentas, bet ir jis drabužius, batus per vasarą išauga. Be to, naujiesiems mokslo metams reikia dailės priemonių: sūnus lanko Dailės mokyklą.
Studentui per mėnesį tenka išleisti apie 1 tūkst. litų, nors tiksliai niekada neskaičiavome. Jam reikia drabužių, sumokėti buto mokesčius. Tiesa, mokslai nekainuoja.

Brangesnis daiktas ilgiau tarnauja

Vaiva Kirstukienė
Dviejų dukrų mama

Viena dukra eis į penktą klasę, kita – darželinukė. Abiem Rugsėjo 1-oji yra šventė.
Mažajai pirksime piešimo lapų, guašo ir kitų priemonių teks. Tam reikės apie 100 Lt.
Didžiausios išlaidos planuojamos vyresniosios dukros mokyklinei kuprinei įsigyti. Kai ji ėjo į pirmą klasę, pirkome jai brangią, kokybišką, atitinkančią visus reikalavimus kuprinę. Tai pasiteisino. Todėl ir dabar nusprendėme daugiau investuoti į daiktą, kuris tarnaus bent dvejus trejus metus. 

Didelės išlaidos

Deimantė Balaišytė
Būsima pirmakursė

Pati Rugsėjo 1-osios šventė daug nekainuos: suknelę, batelius, papuošalus turiu, o makiažą ir šukuoseną pasidarysiu pati. Šiek tiek pinigų išleisiu pirmam susitikimui, pasisėdėjimui su kurso ir grupės draugais.
Apskritai mokslo metų pradžia pirmakursiams ir jų tėvams susijusi su didelėmis išlaidomis. Vilniaus kolegijoje studijuosiu biomedicininę diagnostiką. Mokslas man bus nemokamas, tačiau buto nuoma, įsikūrimas pareikalaus nemažai lėšų. Manau, bent 1 tūkst. litų. Teks įsigyti buities daiktų, sąsiuvinių, knygų, planuoju atnaujinti garderobą.

Neturi pinigų

Jūratė Š.
Rokiškėnė

Auginame tris vaikus. Nuolatinio darbo neturime nei aš, nei mano vyras. Jauniausias sūnus šiemet eis į pirmąją klasę. Kiti vaikai vyresni.
Visai neturiu pinigų jiems nupirkti mokyklinių priemonių. Tiesa, gausime pašalpą. Kaip nors versimės. Mūsų vaikams bus skirtas ir nemokamas maitinimas. Galėčiau pasakyti, kad Rugsėjo 1-oji man nekainuos, tačiau norėtųsi bent šiokios tokios šventės ir namuose. 

Sunkiausia išlaikyti
studentus

Rasa
Rokiškėnė

Abiem savo pradinukams jau nupirkau visus būtinus sąsiuvinius, pieštukus, flomasterius ir kuprines. Brangiausių priemonių nesirinkau. Teko įsigyti batus, rūbelių.
Rugsėjo 1-oji man kainuos apie 800 Lt. Dar teks išleisti tortui, vaisvandeniams, sumuštiniams bei gėlėms – vaikams reikia šventės.  Taigi išeis apie 900 Lt. 

Daugiau šeštadienio GR

Reda Milaknienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: