Spėjama
Spėjama

 

 

Piepalių kaimo (Rokiškio kaimiškoji sen.) 57-erių gyventojui Terentijui Jakimovui Kalėdos baigėsi tragiškai: vyriškį iš degančio namo ištraukė ugniagesiai. Atvykę medikai jam jau niekuo negalėjo padėti. Šiais metais mūsų rajone tai septintoji gaisro auka.  

Nieko įtartino nepastebėjo

Sekmadienį, likus dvidešimčiai minučių iki vienuoliktos, ugniagesiams buvo pranešta apie degantį namą Piepalių kaime. Atvykę gelbėtojai medinio namo viduje pastebėjo liepsnas. Užgesinus gaisrą pastate rastas apdegęs namo šeimininkas T.Jakimovas. Greitosios pagalbos medikai vyriškiui niekuo nebegalėjo padėti. Vagonėlyje gyvenantis Jonas Žemaitis pasakojo, kad šeštadienį su T.Jakimovu pėsčiomis ėjo į Skemus, su pažįstamais šventė Kalėdas. Grįžę abu vyriškiai išsiskyrė. J.Žemaičio motina Janina sakė, jog naktį ji praleidusi sūnaus vagonėlyje: tik apie 3 val. nuėjusi į  T.Jakimovo namą. Viduje nieko įtartino nepastebėjo. Sėdomis savo lovoje vyriškis snaudė. „Pasidomėjau, ar nesušalo. Krosnį jis kuria gal kokį kartą ar du per savaitę. Supykęs liepė man nešdintis iš jo namų, keikėsi, barė mane“, – nakties įvykius prisiminė J.Žemaitienė. Pasakodama ji painiojosi savo žodžiuose, blaškėsi, vis klustelėdama, negi kam nors kyla įtarimų, kad namas galėjo būti padegtas. J.Žemaitienė tikino, jog ryte į akis jai krito langų juoduma, o pravėrus lauko duris iš vidaus plūstelėjo dūmai…  

Priežastis – neatsargus rūkymas

Į gaisravietę skubiai atvykusi velionio sesuo Hionija Leščiova sakė, jog prieš 35-erius metus statytame name brolis gyveno vienas. Su žmona ir suaugusiu sūnumi nebendravo. Bičiuliui J.Žemaičiui Terentijus savo kieme leido pasistatyti vagonėlį ir nuolatos jame gyventi. Iširus kolūkiams, T.Jakimovas niekur nedirbo, pragyvenimui pinigų prasimanydavo talkininkaudamas kaimynams.

 Tarp apdegusių daiktų velionio broliai Povilas ir Vasilijus Jakimovai ieškojo dokumentų, vertingesnių daiktų. Ir broliai, ir sesuo spėjo, jog gaisras galėjo kilti nuo cigaretės: Terentijus daug  ir dažnai rūkydavo. Tokia gaisro priežastis tebėra ir oficiali versija. Anot Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos poskyrio viršininko Liudo Navicko, namas gana sandarus, oro srauto jame nebuvo, niekas nevaikščiojo, todėl namo viduje esantys daiktai galėjo smilkti apie 4-5 val. Žmogus galėjo užtrokšti nuo smalkių, tačiau tikslesnė gaisro priežastis bus žinoma tik sulaukus ekspertizės išvadų.

Šiemet iki gruodžio 28 d. rajone registruoti 222 gaisrai, arba 27 mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.  T.Jakimovas – septintoji gaisro auka šiemet. Pernai per tą patį laikotarpį gaisruose žuvo 6 žmonės.

 

Dalia Zibolienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie