Karališkoji chrizantema. Redakcijos archyvo nuotr.
Karališkoji chrizantema. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Chrizantema – Vėlinių gėlė. Kokių tik spalvų ir rūšių gėlininkai neišaugina. Tačiau šios puošnios gėlės težydi vos mėnesį ar kiek ilgiau, ir tai tik tuomet, jei nėra šalnų. Šalčio pakąstus, pajuodusius kelmelius daugelis tiesiog išmeta. O gal įmanoma pratęsti šių gėlių gyvenimą? Juk pačios gražiausios karališkiosios chrizantemos prieš Vėlines Rokiškio turgelyje kainavo net po 20 Lt už vazonėlį.

 

Dauguma chrizantemų ištveria šalnas iki 5 laipsnių šalčio. Neatspariausios – pačios gražiausios karališkiosios chrizantemos, bei augalai, išauginti Olandijos šiltnamiuose. Visgi, net ir nušalus žiedams bei lapams, ne visada žūsta stiebų apačia ir šaknys. Nukirpus pažeistus stiebelius, chrizantemas galima laikyti per žiemą kitų metų dauginimui. Reikia nupjauti stiebus 5-6 cm virš šaknies kaklelio ir pasodinti į didesnius vazonus su durpių substratu, palaistyti ir laikyti vėsioje patalpoje. Retkarčiais augalus reikia palaistyti, kad nežūtų šaknys. Maždaug vasarį augalus jau reikia pernešti į šiltesnę patalpą, pradėti gausiau laistyti. Gėlės dauginamos kovą-balandį, gegužę jas galima sodinti lysvėse lauke.

 

Dauginimui skirti ūgliai pjaunami 7-8 cm.ilgio, apatiniai lapai pašalinami ir gėlės sodinamos į dauginimo dėžutę, pripiltą kompostinės žemės ir durpių mišinio,ant kurio užpiltas 2 cm plauto smėlio sluoksnis.Substratas sudrėkinamas vandeniu.Pasodinti auginiai purškiami vandeniu,laikomi 16 laipsnių temperatūroje. Auginiai įsišaknyja po 3 savaičių,o dar po 2 savaičių sodinami į vazonėlius.

Pagal užsienio spaudą parengė Lina Dūdaitė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie