Aurimas Laužadis
Aurimas Laužadis

Šiemet Rugsėjo 1-osios šventė sutampa su savaitgaliu. Dėl šios priežasties Švietimo ir mokslo ministerija leidžia mokykloms pačioms nuspręsti, kada paskelbti naujų mokslo metų pradžią – rugsėjo 1 d.,  šeštadienį, arba rugsėjo 3 d., pirmadienį. 
Kai tenka rinktis, dažnai kyla sumaištis. Šis atvejis – ne išimtis. Žmonių nuomonės apie mokslo metų pradžią labai skirtingos. Vieniems visai nesvarbu, kada mokyklinis skambutis sukvies vaikus į mokyklą, kitiems Mokslo ir žinių diena yra šventa, todėl turi būti minima tik rugsėjo 1-ąją, treti siūlo ją perkelti į rugsėjo 3-iąją.

Sprendimą diktuoja finansinė situacija 

Aurimas Laužadis
Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas

Savivaldybė siūlo naujųjų mokslo metų šventę rajono mokyklose rengti  rugsėjo 3–iąją, pirmadienį. Žinoma, galutinį sprendimą priims pačios mokyklos, pasitarusios su savo kolektyvais ir bendruomenėmis.
Rugpjūčio 10 d. susitiksime su mokyklų vadovais aptarti naujųjų mokslo metų pradžios klausimo.
Savivaldybės manymu, nukelti šventę būtina dėl sunkios finansinės situacijos. Švietimo įstaigos yra priverstos taupyti, mažinti ugdymo valandų, o už darbą rugsėjo 1-ąją, kuri šiemet sutampa su šeštadieniu, pedagogams turėtų mokėti dvigubai. Tai sudarytų apie 1 proc. biudžeto, skiriamo rajono švietimo įstaigoms.
Šiai šventei skirti kultūriniai renginiai gali vykti ir kalendorinę jos dieną. 
Kiek pamenu, Rugsėjo 1-osios šventę tenka perkelti ne pirmą kartą. Jokių didesnių diskusijų dėl to nekilo, o dabar tokį sprendimą diktuoja finansinė situacija. 

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: