Genovaitė Šimėnienė šypsojosi: kolegos ir draugai išrinko ją Metų tautodailininke. Šalia Vidmantas Zakarka. Autorės nuotr.
Genovaitė Šimėnienė šypsojosi: kolegos ir draugai išrinko ją Metų tautodailininke. Šalia Vidmantas Zakarka. Autorės nuotr.

Praėjusį ketvirtadienį Krašto muziejuje paskelbtas Metų tautodailininkas. Šis titulas ir įspūdinga medžio grandinė, kurią sukūrė pernykštis titulo laimėtojas Vidmantas Zakarka, šiemet atiteko Genovaitei Šimėnienei.

Pretendentai
„Konkurso tikslas – skatinti ir puoselėti kūrybinį tautodailės procesą, įvardyti ir pagerbti profesionaliausius rajono tautodailės kūrėjus“, – sakė šiuo metu rajono tautodailininkams vadovaujanti Jolanta Kareniauskienė. Pretendentams nominacijai gauti buvo taikomi šie vertinimo kriterijai: reikšminga 2010-ųjų kūrybinė veikla tautodailės srityje, surengtos personalinės parodos, dalyvavimas rajoninėse, respublikinėse ir tarptautinėse parodose, rajoniniuose, respublikiniuose bei tarptautiniuose pleneruose. Pretendentu nominacijai gauti galėjo  tapti tautodailininkas, dalyvavęs daugiau kaip 3 renginiuose. Laureatas buvo renkamas balsuojant, susipažinus su jų pateiktu svarbiausių parodų ir kūrybinių plenerų sąrašu. Balsuoti galėjo  tautodailininkai, taip pat Panevėžio bendrijos pirmininkas Vidas Mažukna, Rokiškio krašto muziejininkai bei  Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus atstovai.
Vadovė J.Kareniauskienė suskaičiavo: pretendentų į metų tautodailininkus šiemet buvo daugiau nei pernai. Tai – Nijolė Adamonienė,  Zita Butėnienė,   Rasa Čypaitė, Gita Kolosovienė, Igoris Kovalevskis, Vilhelmas Pukėnas, Povilas Siniauskas, Aleksandras Spundzevičius, Genovaitė Šimėnienė, Loreta Urbonienė,  Jolanta Varnienė ir Vidmantas Zakarka.

Visas straipsnis šeštadienio “Gimtajame…”

Reda Milaknienė

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments