Spaudos konferencija
Spaudos konferencija

 

Kaip gimė sumanymas surinkti į krūvą eiliuojančius mokinius? Iš pavydo ir iš smalsumo. Iš pavydo todėl, kad sudomino kito rajono mokykloje matytas eilėraščių pristatymas (maža detalė – eilėraščiai sukurti dabartinių garsių poetų, kai jie dar tebesimokė). Iš smalsumo todėl, kad panūdo sužinoti, kiek pas mus yra kuriančiųjų. Tada atsirado pareiga – pareiga išsaugoti tai, kas surinkta, kartu su autoriais truputį ,,pašlifuoti“ žodį ir išleisti jį … pasižmonėti. Vos nepasakiau ,,atiduoti jūsų teismui“… Teisti lengva. Paprastai teisiami tie, kurie šį tą gyvenime veikia, juk neteisi to, kas nė piršto nepajudina – jis nedaro klaidų.

Kaip atrinkti kūrinėliai? Nulėmė potekstė, netikėtas požiūris. Nesu poetė ar literatūros kritikė, tik skaitytoja, todėl lėmė ir  labai paprastas dalykas – kai kurie tiesiog ,,užkabino“ nuoširdumu.

Visi Jūs esate išskirtiniai jau vien tuo, kad bandote prabilti poezijos kalba – kitaip, subtiliau, jausmingiau. Šiuolaikiniame pasaulyje tai didelis privalumas. Jūs jį turite. Tikiu, jog kūrybinis žodis augs, stiprės. 

Mieli skaitytojai, šie autoriai patikėjo kūrybą ir Jums!

Gintarė Balčiūnaitė 

*

Kokios klastingos tos valandos…

Palyginus su gyvenimu – smulkios lyg ašaros.

Dažnai tyros, nepakartojamos…

Kartais be reikalo išeikvojamos.

Valandos…

Su mylimu žmogum – aistros kupinos.

Patyrus praradimą – baimę sukeliančios.

Kartais noris maldaut, kad niekur

Nebėgtų, sustotų,

Kartais tenka prašyt, kad lėktų, skubėtų…

Dažnai karčios, saldžios, neįkainojamos…

Bet kad ir kokios bebūtų –

Nuo mūsų nepriklausomos.

  

Pandėlio gimnazijos mokinių kūryba

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie