Pagal senolių išmintį, teigiančią, kad pirmosios keturios kovo dienos lemia pavasario, vasaros, rudens ir žiemos orus, šis pavasaris turėtų būti saulėtas ir šiltas – pirmoji jo diena buvo ypač graži.  
„Jeigu Kovo 8-osios proga moteris sveikinsiantys vyrai nepamirš užsidėti Užgavėnių kaukes, tai gal ir pavyks iš kiemo išvaryti užsibuvusią žiemą“, – juokėsi mūsų laikraščio bičiulis Biržų meteorologijos stoties vedėjas Bronius Medinis.

Bulviakasis vandeny?
„Vasara turėtų būti rūškana, o ruduo – visai bjaurus, nes kovo 3-ioji buvo be saulės, šaltoka ir šerkšnota. Bulves teks traukti iš vandens…“ – šmaikštavo p. Medinis. Anot jo, žmonės sujaukė gamtos dėsnius, todėl orai nebeatitinka liaudies pastebėjimų.
Orų prognozės pirmajam kovo dešimtadieniui skelbia gana žiemiškus orus. Taigi po Užgavėnių, kurias švęsime kovo 8 d., iš kiemų išprašoma viešnia dar pasispardys. Su Moters diena sutampančių Užgavėnių orai turėtų būti ramūs, su pietų vėju, bet diena apniukusi. Temperatūra dieną svyruos apie nulį, o naktį kris iki minus 4-6 šalčio.  Saulė, jei dieną išlįs, tai tik trumpam. Nuo kovo 9 d. vėjas stiprės, o 10 d. galimas kritulių frontas – sniegas ir šlapdriba.

Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“

Aldona Minkevičienė

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie