Į Draugų dieną kviečia dvaro šeimininkas Vaidas Barakauskas. A.Minkevičienės nuotr.
Į Draugų dieną kviečia dvaro šeimininkas Vaidas Barakauskas. A.Minkevičienės nuotr.

 

Ilzenbergo dvare – Draugų dienos šventė

 

Ilzenbergo dvaras, pernai rudenį šventęs 500 metų jubiliejų, balandžio 23 d. kviečia į tradiciniu tapusį renginį – pavasarį rengiamą dvaro ir biodinaminio dvaro ūkio atvirų durų dieną, pavadintą Draugų dienos švente.

 

 „Dvarvietė sugrįžo prie savo šaknų: čia vėl gyvena ir dirba žmonės, auginami gyvuliai, sėjami laukai, verda bendruomenės gyvenimas. Norime priminti istoriją ir parodyti lankytojams, kad dvaras – tai ne tik puošnūs rūmai, bet ir kasdienis rūpestis bei sunkūs ūkio darbai“, – sakė Ilzenbergo dvaro savininkas Vaidas Barakauskas. Ilzenbergo dvarvietę naujieji jos šeimininkai skyrė ne pramogoms, o prikėlė naujai misijai – čia įkurtas didžiausias Baltijos šalyse biodinaminiais pagrindais veikiantis ūkis. Trečiąjį ūkininkavimo sezoną pradėjęs ūkis augina ir gamina tik itin švarią ir natūralią žemės ūkio produkciją.

 

Atvirų durų diena yra išskirtinė galimybė pamatyti atgimstantį 500 metų istoriją menantį dvarą ir čia biodinaminiais pagrindais veikiantį ūkį, auginantį, gaminantį ir parduodantį sveiko maisto produktų krepšelius. Taip pat kviečiama susipažinti su dvaro gyventojais, čia dirbančiais žmonėmis, pasivaikščioti išpuoselėto dvaro parko takeliais, prisiliesti prie Švedijos-Rusijos karą menančių patrankų, aplankyti Meilės salą, apkabinti Ąžuolą-galiūną, pasivažinėti poniška karieta ir padaryti dar daug kitų smagių dalykų.

 

Teatralizuotos šventės metu bus galima paragauti bei įsigyti ūkio produktų, išalkusiesiems užkandžius ruoš dvaro virtuvė. Pirmą kartą besisvečiuojančius šiame krašte konsultuos Rokiškio turizmo informacijos ir tradicinių amatų centro atstovai.

 

Dar XVI a. pradžioje įkurtas Ilzenbergo dvaras prisimena keturių garsių dinastijų didybę, karus, sukilimus, tarpukario Lietuvos pažangą ir niūrųjį sovietmetį. Tarp Ilgio ir Apvalaso ežerų įsikūrusi dvarvietė po daugybės nykimo metų šiandien ir vėl kuria istoriją, paremtą šimtametėmis lietuvių tautos tradicijomis.

 

Draugų dienos šventės programa 

12 val. Sveiki atvykę! Atveriame dvaro vartus garbiems svečiams.

13 val. Iškilminga šventės pradžia dvaro parko estradoje: 
Sveikinimo žodis. 
Rokiškio folkloro ansamblio „Saulala“ pasirodymas.
Etnologo pasakojimas apie ūkio ir dvaro draugystę senovėje.

13.30 val. Unikali pažintinė-pramoginė ekskursija po realiai dvare veikiantį ūkį ir dvaro

 parką – tik spėk dairytis! Nepaklysti padės specialūs žemėlapiai ir ūkio gidai, kurie atvers šiltnamių,

tvartų, sandėlių, maisto gamybos cechų ir kitų įdomių vietų duris. 

16 val. Laisvas laikas – fotografuojamės prisiminimui ir krauname lauktuvių krepšelius.

18 val. Atsisveikiname, bet liksime drauge visus metus!

 

Aldona Minkevičienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: