Aurimas Laužadis sakė
Aurimas Laužadis sakė

Kasmet rugsėjį į Lietuvos mokyklas susirenka 25–30 tūkst. mokinių mažiau. Rokiškio rajone šį rugsėjį planuojama sulaukti maždaug 300 moksleivių mažiau. Tuštėjančios mokymo įstaigos vilčių neteikia – mokytojų krūviai mažėja sulig kiekvienais mokslo metais. Tiesa, valdžia žada dėl to lėšų iš švietimo neatimti…

Nebeliko ikimokyklinio ugdymo skyriaus
Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis sakė, jog didelių struktūrinių pokyčių šiemet rajono švietimo sistemoje nenumatoma. Išskyrus tai, kad nebeliko Kamajų Antano Strazdo gimnazijos Kalvių ikimokyklinio ugdymo skyriaus. Tačiau ir neuždarinėjant mokyklų, anot vedėjo, rajono švietimo įstaigose bus maždaug 300 mokinių mažiau, neliks daugiau nei 10–ies klasių komplektų. Ypač tuštėjimas jaučiamas rajono miesteliuose. „Prognozės liūdnos“, – į ilgas kalbas nesileido A. Laužadis. Paguodė nebent tuo, kad ikimokyklinio amžiaus grupių rajone liko tiek pat kaip ir pernai. Tiesa, taip yra ne dėl to, kad gimtų daugiau vaikų, o todėl, kad pastaruoju metu gerokai padaugėjo tėvų, leidžiančių vaikus į darželius.   
A. Laužadis sakė, jog nuo rugsėjo rajone bedarbių mokytojų neturėtų padaugėti. Mat žmonės, netekę vietos dėl Kalvių skyriaus uždarymo, įdarbinti. „Tačiau kažkam iš pedagogų, aišku, krūviai sumažės“, – sakė vedėjas. Jis supranta, kad mokytojui reikėtų bent 18 val. krūvio. Tiesa, direktorius gali leisti pedagogui turėti 30 val., o norint dirbti didesniu krūviu – iki 36 val. – reikia gauti savivaldybės administracijos sutikimą. 

Daugiau šeštadienio GR

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: