Galimybė pasitikrinti apgamus naudojantis telemedicina – ir Rokiškyje
Galimybė pasitikrinti apgamus naudojantis telemedicina – ir Rokiškyje

Nuo vasario mėnesio pradžios Rokiškio gyventojai turi galimybę pasitikrinti apgamus naudojantis mokama „Dermtest” teledermatoskopijos paslauga.

Kiekvienais metais Lietuvoje nuo melanomos miršta daugiau nei 100 žmonių. Melanoma – mirtina odos vėžio forma, tačiau anksti ją diagnozavus galimybės išgyti yra pačios didžiausios. Dalyje Lietuvos rajonų ir mažesnių miestelių gydytojai dermatologai ne visada lengvai pasiekiami arba jų iš viso nėra. Tokiais atvejais į pagalbą ateina telemedicina ir informacinės technologijos.

„Dermtest” telemedicinos paslauga jau prieinama ir vietos gyventojams. „Dermtest” padeda aptikti melanomą kuo ankstyvesnėje stadijoje ir suteikia galimybę gauti greitą patyrusių specialistų konsultaciją. Šeimos gydytojai aprūpinti specialiu dermatoskopu ir naudojasi specialia programa. Nuotraukos, padarytos dermatoskopu, padeda pamatyti odos pokyčius, kurie plika akimi nėra matomi. Labai svarbu pastebėti ir įvertinti šiuos pakitimus ankstyvoje odos vėžio stadijoje. 

„Dermtest” – tai nesudėtinga paslauga, kurios pagalba siunčiamos nuotraukos specialistui nuotolinei konsultacijai. Atsakymas pacientui saugomas „Dermtest” sistemoje. Pacientas, apsilankęs pas šeimos gydytoją, gali sužinoti savo diagnozę. „Specialisto konsultacijai Jums nereikia niekur toli keliauti: norint pamatyti gydytoją dermatologą, užtenka nueiti pas savo šeimos gydytoją”, – sako „Dermtest” rinkodaros analitikė Rasa Ramanauskaitė.

Padarytas nuotraukas analizuoja ir konsultuoja patyrę Vilniaus Lazerinės dermatologijos centro dermatologai. Šio centro gydytojas Viktoras Sidorovas teigia, jog asmenys, turintys besikeičiančius apgamus (didėjančius, kraujuojančius, keleto atspalvių), turėtų pasinaudoti minėta paslauga. „Melanomos rizika taip pat didėja intensyviai deginantis ar naudojantis soliariumais”, – primena gyd. V. Sidorovas. Ypač atsargūs ir atidūs turėtų būti žmonės, kurių šeimoje buvo sirgusiųjų odos vėžiu.

Šeimos gydytojas R. Burnickas akcentuoja, kad gydytojai vos ne kiekvieną dieną pastebi pacientus, turinčius odos pokyčių. „Dabar turime galimybę padėti pacientams, turintiems odos problemų, ypač dėl įtartinų apgamų. Tokiems pacientams gydytojo dermatologo apžiūra yra būtina”, –  neabejoja gydytojas R. Burnickas.

Gydymo įstaigoje apsilankęs asmuo šeimos gydytojui ar slaugytojai turi nurodyti, kuriuos apgamus pageidauja išsitirti. Tuomet padarytos apgamų nuotraukos siunčiamos konsultuojančiam gydytojui dermatologui nuotolinei konsultacijai. Jei pacientui nustatomas piktybinis odos vėžys, ankstyvą gydymą galimą pradėti nedelsiant.

„Dermtest” – tai patikimas telemedicinos sistemos (programinės ir techninės įrangos) teikėjas daugiau nei pusei Lietuvos apskričių. „Mes norime padėti sumažinti mirčių nuo melanomos skaičių, o tai galime pasiekti tik suteikdami pacientams galimybę gauti ankstyvą prieigą diagnozei”, –  pastebi Rasa Ramanauskaitė.

Užsiregistruoti galite UAB R. Burnicko BPG kabinete, tel. (8-458) 52030.

Daugiau informacijos apie paslaugą www.dermtest.com/lt/

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gabriele
Gabriele
2017 30 rugpjūčio 19:25

100% sutinku su Lorina, tačiau kas turi galimybę važinėti toliau – rekomenduočiau rinktis specialistus Kaune, būtent Ąžuolyno medicinos klinikoje. Nepakeičiami mano gelbėtojai!!!

Vita
2017 31 liepos 16:04

Labai gerai, kad ir Rokiškyje apgamai gali būti patikrinti. Nes ne visi turi galimybę vykti į kitą šalies miestą ir todėl į specialistus nesikreipia. o apgamus stebėti yra būtina, nes net ir maži pakitimai gali reikšti ligą.

Rekomenduojami video: