Medinį negyvenamą namą suniokojęs gaisras didele nelaime grasino artimiausioms sodyboms. A. Minkevičienės nuotr.
Medinį negyvenamą namą suniokojęs gaisras didele nelaime grasino artimiausioms sodyboms. A. Minkevičienės nuotr.

Gaisrai Degsnių kaimą (Rokiškio kaim. sen.) persekioja tarsi prakeiksmas: beveik kasmet ugnyje pražūsta keli namai, ūkiniai pastatai, pirtys. Gyventojams baisiausia dėl to, jog ugnis įsiplieskia ne nuo žaibo, elektros ar krosnių, o dėl piktavalių žmonių tyčios.

Trečiadienį, prieš pat vidurnaktį, gaisras Degsnių kaimo žmones vėl sukėlė ant kojų. Prieš pat vidurnaktį degantį nebenaudojamą pastatą šalia gyvenamojo namo pastebėjo vietos gyventoja ir iškvietė ugniagesius gelbėtojus. 
Kai pagalba atvyko, liepsnos jau buvo pasiekusios pastato stogą, dalis jo nudegė, aprūko medinės lauko sienos. Gelbėtojams teko smarkiai pasidarbuoti, kad nuo ugnies apsaugotų gyvenamąjį namą, stovintį šalia degančio pastato.
Degusiame pastate elektra atjungta, todėl versija, jog ugnis įsiplieskė nuo netvarkingos instaliacijos, atkrito. Ugnies židinys buvo priestate, į kurį galėjo patekti bet kas. Remiantis žmonių liudijimais ir kitomis gaisro aplinkybėmis, realiausia versija – pastatas padegtas tyčia. Yra liudininkų,  mačiusių siluetą žmogaus, prabėgusio pro pastatą, kuriame po kelių minučių įsiplieskė gaisras.

Padegimu įtariamas vietos gyventojas V. L. (gim. 1984 m.) sulaikytas.

 

Daugiau šeštadienio GR

Aldona MINKEVIČIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie