Projekto rėmėjo logotipas
Projekto rėmėjo logotipas

Sparčiai įsisavinant Lietuvos infrastruktūros plėtrai skiriamas Europos Sąjungos lėšas, Rokiškio rajone sukurta daugybė gražių lankytinų vietų. Rajono savivaldybei įgyvendinus projekto „Rekreacinių teritorijų Rokiškio rajone sutvarkymo ir pritaikymo viešajai turizmo infrastruktūrai“ paprojektį „Sartų ežero pakrančių pritaikymas viešajai turizmo infrastruktūrai Bradesių kaime Kriaunų seniūnijoje“ pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą, Bradesių kaime (Kriaunų sen.) įrengta nauja rekreacinė zona.

Anksčiau –
tik siauras takelis
Kriaunų seniūnas Arvydas Rudinskas džiaugiasi, kad Europos Sąjungos (ES) parama pasiekė jo vadovaujamą seniūniją. „Iš tikrųjų labai gerai, kad tokios lėšos skiriamos šalies ir rajono infrastruktūrai pagerinti. Mes, kriauniškiai, tikrai turime kuo didžiuotis – upėmis, ežerais, tačiau padėtis tokia, kad ne visada ir ne visur galime susitvarkyti taip, kad vandens telkiniai būtų prieinami ir patrauklūs poilsiautojams. Pasinaudojus ES parama ir įgyvendinus projektą, vietos gyventojams bei svečiams įrengta puiki poilsio zona“, – neabejoja seniūnas.  
A. Rudinskas teigė, jog buvusios ir dabartinės poilsio zonų nė neverta lyginti: „Mes labai norėjome šią vietą padaryti patrauklią ir prieinamą poilsiautojams, tačiau tam reikėjo didelių investicijų. Dabartinė rajono padėtis nėra dėkinga, ypač kalbant apie infrastruktūros plėtrą. Sukurti naują poilsio zoną neturėjome atliekamų pinigų, todėl minėtas projektas ir skirtos lėšos – tikra dovana. Ir anksčiau žmonės eidavo čia maudytis, tačiau poilsiautojus iki ežero per pievą vedė ilgas siauras takelis, o vietoj smėlėto dabartinio paplūdimio tebuvo nedidelė maudykla. Kaip matote, šiandienos situacija nė iš tolo neprimena pirminės. Tikrai džiugu, kad tokie projektai vyksta. Aš visu 100 proc. pasisakau už juos.“

Projekto vertė –
beveik pusė milijono
Bendra projekto vertė – 456 tūkst. 513 Lt 45 ct. Projektui  įgyvendinti net 317 tūkst. 172 Lt 63 ct skyrė ES struktūriniai fondai, 139 tūkst. 340 Lt 82 ct pridėjo rajono savivaldybė. Įrengti naują, modernią poilsio zoną prireikė beveik dvejų metų (rangos darbai pradėti 2010 m. rudenį, baigti 2012 m.).
Projekto vadovas, rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Stasys Parojus džiaugėsi atliktais darbais: „2007-2013 m. ES struktūrinių fondų paramos lėšomis sutvarkyta viešoji erdvė pasikeitė neatpažįstamai. Buvo iškirsti seni, pavojų lankytojams kėlę medžiai. Poilsiautojų patogumui įrengtos keturios erdvios 4×4 m medinės pavėsinės, jų stogai uždengti bitumine danga, sumontuoti vandens nutekėjimo kanalai (lietvamzdžių sistemos). Dvi pavėsinės pastatytos ežero pakrantėje, kitos dvi – šiek tiek tolėliau nuo vandens telkinio. Kaip ir priklauso, rangovai pavėsinėse sumontavo 2 m ilgio medinius suolus ir stalus. Pavėsines jungia 150 kv. m pėsčiųjų takas, grįstas betoninėmis trinkelėmis. Įrengta akmeninė laužavietė. Suformuotas smėliu dengtas paplūdimys, įrengtas 30 kv. m pontoninis tiltas, pastatytos 2 persirengimo kabinos. Poilsiautojų patogumui – ir aptarnavimo pastatas, kuriame įrengti tualetai, dušas, plautuvės. Pievoje suformuota erdvė, kurioje vienu metu gali tilpti 25 palapinės. Šioje poilsiavietėje laiką leisti gali ir žmonės, atvykę kemperiais. Tokių keliautojų vienu metu gali būti 10. Stovėjimo aikštelėje yra galimybė prisijungti prie elektros, vandens, kanalizacijos tinklų. Numatytas aikštelės apšvietimas, įrengti geriamojo vandens gręžinys, biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Mėgstantiesiems aktyvų poilsį skirta paplūdimio tinklinio aikštelė bei didžiulė, net 40×60 m, paplūdimio futbolo aikštelė. Išasfaltuota 8 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, o neįgalieji paplūdimį pasiekia jiems pritaikytu privažiavimu.“

Davė naudos
ir Kriaunų miesteliui
Anot Kriaunų seniūno, naują modernią poilsiavietę netruko atrasti rajono žmonės: „Labai vertinu idėją sutvarkyti šią poilsio zoną. Artėjant šiltajam metų sezonui seniūnija sulaukia vis daugiau skambučių žmonių, besidominčių šia poilsiaviete. Jokios ypatingos reklamos mes tikrai nedarėme, žmonės apie jų poreikiams pritaikytą poilsio zoną sužino vieni iš kitų. Tai rodo, kad gyventojams ji reikalinga, ir nereikia tuo stebėtis. Vietos, kur gera poilsiauti, iš karto pastebimos turistų. Jau gegužės 2-ąją turėjome poilsiautojų, atvykusių nameliu ant ratų. Tik gaila, kad tądien oras jiems nebuvo palankus.“
ES struktūrinių fondų lėšomis finansuoto projekto naudą junta ir pats Kriaunų miestelis, nors poilsiavietė įsikūrusi šiek tiek atokiau. Iš tolimesnių rajonų atvykstantys poilsiautojai apsistoja naujoje rekreacijos zonoje ir aplanko Kriaunas bei aplinkines lankytinas vietas. „Šio projekto naudą patiria ir pats miestelis. Vietos verslininkai džiaugiasi poilsiautojais, atvykstančiais apžiūrėti lankytinų objektų: Kriaunų muziejaus, vadinamojo „Trumpos bokšto“, stabteli apsipirkti miestelio parduotuvėje. Svečiai domisi mūsų krašto apylinkėmis. Akivaizdu: įrengus modernią poilsio zoną turistai aktyviau lanko mūsų kraštą“, – naujos rekreacinės zonos privalumus įžvelgia Kriaunų seniūnas.    
Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras Bradesių kaimo poilsiavietę įtraukė į ekskursijos po rajoną maršrutą.

***

Povilas ŠABLAVIČIUS iš Vilniaus
Kartu su draugais esu buvęs Bradesių kaimo poilsiavietėje ir atvirai sakau – likau sužavėtas. Nuostabus gamtovaizdis, paplūdimys, tiltas. Viskas įrengta labai patogiai: erdvios pavėsinės, takeliai, futbolo aikštė, o ir į dušą įleidžia – super! Na, man, krepšinio entuziastui, čia trūksta tik krepšinio lanko. O visa kita įrengta taip, kad tenkintų poilsiautojų poreikius. Vilniuje tokios poilsiavietės itin vertinamos.
 
Sandra MAJAUSKAITĖ iš Rokiškio
Šią poilsiavietę su draugais atradome labai neseniai. Nors pirmasis mūsų apsilankymas buvo ganėtinai niūrią dieną, tačiau net ir lietingas oras nesugadino šios poilsio zonos grožio. Su draugais buvome tikrai sužavėti naujai įrengtomis pavėsinėmis, takeliais, paplūdimiu, ypač – gamtovaizdžiu. Džiugu, kad Europos Sąjunga skiria lėšų tokiems projektams įgyvendinti, nes Lietuva neturi atliekamų pinigų, kuriuos galėtų investuoti į poilsinių zonų infrastruktūrą. Mano manymu, ši poilsiavietė vasarą bus labai populiari.

Valda BŪGAILIŠKIENĖ iš Rokiškio
Gimiau ir augau Bradesių kaime. Anksčiau buvo labai sunku pasiekti ežerą – jo link vedė vingiuotas, šlapias, žolėmis apaugęs takelis. Galima sakyti, buvo savotiška pelkė. Kai pamačiau dabartinę sutvarkytą aplinką, likau maloniai nustebinta. Gera matyti, kaip puošiasi gimtinė, smagu, kad Europos Sąjunga nepagaili pinigėlių ir kuria gėrį Lietuvoje.

Užs. 993

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: