Jau vykęs anglų kalbos egzaminas Antanui Maineliui
Jau vykęs anglų kalbos egzaminas Antanui Maineliui

Birželio 5-ąją abiturientai laikys matematikos egzaminą, o pirmadienį vykęs vienintelis privalomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas daugeliui pasirodė nesunkus. Dvyliktokai neabejojo, kad sulauks temų apie moralę ir vertybes ir, žinoma, Kristijono Donelaičio. Tačiau nesitikėjo, kad gali būti pasiūlyta samprotauti apie meilę. Kai kuriems tai pasirodė pernelyg paprasta…

 

Abiturientams, laikiusiems valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, šiemet pasiūlytos dvi samprotavimo rašinio temos: „Ar meilė suteikia žmogaus kasdienybei kilnumo?“ bei „Atmintis: kodėl žmoguje gyva tai, ko jau nėra?“ Atskleidžiant pirmąją temą reikėjo remtis Juozu Tumu-Vaižgantu, Mariumi Katiliškiu ir Jurgiu Kunčinu, antrąją – Vytautu Mačerniu, Antanu Škėma ir Marcelijumi Martinaičiu.

Literatūriniam rašiniui pateiktos temos „Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių prozoje“ ir „Tėvynės vaizdinys romantinėje Lietuvos literatūroje“. Rašant pirmąją reikėjo nagrinėti Vinco Mykolaičio-Putino, Balio Sruogos ir Antano Škėmos kūrybą, pasirinkus antrąją – Adomą Mickevičių, Antaną Baranauską ir Maironį.

Iš keturių temų abiturientai turėjo pasirinkti vieną.

Išsamiau – ketvirtadienio GR.

Reda Milaknienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie