Dvaro parko talka: mažiesiems - edukaciniai užsiėmimai
Dvaro parko talka: mažiesiems - edukaciniai užsiėmimai

Šeštadienį, balandžio 26 d., talkininkai skubės į Rokiškio krašto muziejaus parko tvarkymo akciją „Dvaro parkui – žalią veidą”. Talką organizuoja muziejininkai ir verslininkai.

Muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė džiaugėsi, jog trečius metus rokiškėnai mielai renkasi gražinti muziejaus parką: „Labai džiugu, kad jau turime didžiulį būrį užsiregistravusiųjų į šeštadienį vyksiančią talką. Ši akcija tikrai pasiteisino: žmones lydi gera nuotaika, jie ateina ne kaip į darbą, o kaip į šventę. Talkininkams nesutrukdo net lietus. O po talkos parkas atrodo puikiai.”

Kadangi į dvaro parko talką rokiškėnai atsiveda ir vaikus, šiemet muziejininkai sugalvojo pramogų mažiesiems talkininkams. „Čia pat, pievelėje, „įkursime” vaikų darželį… Kol tėveliai dirbs, vaikučiai bus užimti. Kaip tik savaitgalį bus Atvelykis, tad muziejaus darbuotojos mažuosius mokys dažyti kiaušinius senoviškai, supažindins su Velykų ir Atvelykio tradicijomis. Išmargintus kiaušinius vaikai galės ridenti, o laimėjusieji gaus dovanų – nemokamą apsilankymą Krašto muziejuje visai šeimai”, – sakė muziejaus direktorė.

Į dvaro talką žmonės kviečiami ne tik dirbti, bet ir smagiai praleisti laiką: „Po visų darbų ir sočių pietų susirinkusiųjų lauks muziejininkų organizuojamas aukcionas. Jame pardavinėsime, galima sakyti, jau istoriniais tapusius talkos įrankius: grėblius, kastuvus, bus net karutis, kuris „atitarnavo” visas talkas. Norintieji savo sandėliuke turėti vieną iš istorinių dvaro talkos įrankių, į aukcioną turėtų atsinešti pinigėlių.”

Direktorė akcentavo, jog už parduotus daiktus surinkti pinigai bus skirti vienmečių gėlių ir rožių sodinukams įsigyti.

Norintieji dalyvauti talkoje dar gali registruotis el. paštu muziejus@rokiskyje.lt ir telefonais: 52835, 52261, (8-618) 13099, (8-687) 16092.
Talkos organizatoriai tikisi, kad atsiras norinčiųjų prisidėti ne tik darbu, bet ir pinigais. Norintys ir galintys tai padaryti, gali pinigus pervesti į muziejaus sąskaitą AB „Swedbank”, LT10 7300 0100 0257 7457. Iš gyventojų surinktos lėšos bus naudojamos sodinukų (iš viso gėlėms reikia apie 7 tūkst. Lt), įrankiams ir priemonėms įsigyti.
Taip pat vyksta akcija „Susimeskime talkai”: rajono įstaigų, įmonių kolektyvai kviečiami papildyti talkos sąskaitą. Gausiausiai akcijoje dalyvavęs kolektyvas talkos pabaigoje bus apdovanotas vertingu prizu.

GR inform.

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: