Kraštietis Donatas Smalinskas. Asmeninio archyvo nuotr.
Kraštietis Donatas Smalinskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Šeštadienį obeliečiai pagerbs ketvirtąjį Obelių krašto garbės pilietį –  Valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos viršininką Donatą SMALINSKĄ. Apie ilgą ir sunkų kelią atstatant paminklą, naują obeliečių internetinę svetainę, lietuvius, kuriems stinga rėmimo ir aukojimo tradicijų, bei kitas problemas ir džiaugsmus su kraštiečiu kalbėjosi korespondentė Dalia ZIBOLIENĖ.

– Kokie jausmai užplūdo, kai sužinojote, kad Jus įvertino obeliečiai – suteikė Krašto garbės piliečio vardą?

– Visi apdovanojimai ar pagyrimai ir džiugina, ir įpareigoja. Kai apie tai sužinojau, buvo tikrai labai smagu. Nuoširdžiai dėkoju obeliečiams už tokį dėmesį ir pagarbą.     

– Garbės piliečio vardas suteikiamas už aktyvią veiklą, savojo krašto populiarinimą. Prieš daugiau nei pusšimtį metų okupacinė sovietų valdžia Obelių kapinėse išniekino ir sugriovė paminklą 1941 m. birželio sukilimo dalyviams. Buvote vienas aktyviausių šio paminklo atstatymo iniciatorių ir organizatorių. Kas paskatino imtis šio projekto?

– Iš tėvų išgirsdavau, kad norima atstatyti nugriautą paminklą, tuo labai rūpinosi muziejininkas Andrius Dručkus. Pasidžiaugdavau, tačiau labai nesidomėjau. Rajono savivaldybės tarybai 2010 metų rudenį priėmus sprendimą, atrodė, kad darbai netrukus prasidės, tačiau greit viskas sustojo, nes daugelį glumino didelė darbų kaina. Atsitiktinai perskaitęs Jūsų laikraštyje apie ketinimą atstatyti paminklą, pradėjau rimčiau gilintis, bet nemaniau, kad tokį ilgą, sunkų ir sudėtingą kelią teks nueiti.

Daugiau šeštadienio GR

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: