„Net 10-15 kartų už cukrų saldesni gėlės stevijos lapai
„Net 10-15 kartų už cukrų saldesni gėlės stevijos lapai

Užvakar jau devintą kartą buvo minima Pasaulinė diabeto diena. Paskutiniaisiais duomenimis, šia klastinga liga pasaulyje serga daugiau nei 220 mln. žmonių. Dėl netinkamo gyvenimo būdo iki 2025-ųjų šis skaičius, manoma, išaugs iki 333 mln.

Vargino silpnumas
Papiškių kaimo (Rokiškio kaim. sen.) 55-erių gyventojas Vytautas Kiselis su šia klastinga liga susidūrė gerokai anksčiau, nei apie tai sužinojo. „Visą gyvenimą mėgau skaityti, daug rašydavau, todėl silpstantį regėjimą tapatinau su įtemptu savojo gyvenimo ritmu, o ligos neįtariau. Taip galvojau iki 2008-ųjų metų spalio“, – „Gimtajam Rokiškiui“  pasakojo vyriškis. Būtent tada  rajono medikai jam diagnozavo cukrinį diabetą. „Mane ėmė varginti didžiulis nuovargis, naktį nebegalėdavau užmigti: nežinia  dėl ko labai skaudėdavo kojos. Būdavo taip: susiruošiu pas gydytoją, jau apsirengiu eiti link autobuso, tačiau pasijuntu toks bejėgis, kad vėl krentu lovon“, – neslėpė p. Vytautas. Atlikus tyrimus nustatyta, kad cukraus kiekis šio žmogaus kraujyje beveik penkis kartus viršija normą. „Gydytoja išpūtė akis: „Kaip tu dar išvis vaikštai?“ – negalėjo atsitokėti ji. Anot medikės, kiekvieną akimirką mane galėjo ištikti diabetinė koma…“ – pasakojo p. Kiselis.
Buvę ir kitų diabeto požymių. „Prieš metus iki nustatant ligos diagnozę nei iš šio, nei iš to ėmė kristi svoris. Tačiau negi žmogus dėl to krimsiesi? Net apsidžiaugiau.“ – nusijuokė pašnekovas.

Visas straipsnis antradienio „Gimtajame…“

Agnė PUTEIKYTĖ-MACKUVIENĖ

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie