Dvaro parko talkos akimirka. D. Zibolienės nuotr.
Dvaro parko talkos akimirka. D. Zibolienės nuotr.

Visuotinėje talkoje „Darom 2014″ valėme pačias šiukšlingiausias bendrojo naudojimo teritorijas.  Rokiškio mieste tokių talkininkams net pristigo. Tradicinėje Rokiškio dvaro talkoje pirmą kartą surengtame aukcione azartiški pirkėjai išleido 670 Lt.

Lietuvoje septintąjį kartą vyko pavasarinė talka „Darom”. Rokiškio rajonas prie jos prisijungė metais vėliau. Taigi šeštoje talkoje iš anksto užsiregistravo 3884 dalyviai. Tai šiek tiek mažiau nei ankstesniais metais: palyginimui pernai sąraše buvo 4589, o užpernai – 5233 talkininkai. 

Rokiškio rajono savivaldybės vadovai ragino  tvarkyti tik pačias šiukšlingiausias bendrojo naudojimo seniūnijų, miesto ir kaimo bendruomenių teritorijas, kitus gamtos kampelius. „Toks pasiūlymas buvo priimtas, kad talkos dalyviai netvarkytų tų vietų, kur šiukšles surinko seniūnijų darbuotojai ar viešuosius darbus dirbantys žmones”, – sakė „Darom” Rokiškyje koordinatorė Danutė Kniazytė.

Anot D.Kniazytės,  miesto seniūnija informavo, jog jie jau apkuopę miestą ir labai netvarkingų vietų nebėra. Aktyviausiai akcijon registravosi seniūnijų kolektyvai, kaimų bendruomenės, mokyklos ir švietimo įstaigos. Šiek tiek aktyvumo pristigo ir Rokiškio gamybinių kolektyvų, organizacijų. Dauguma kaimo mokyklų pedagogų ir mokinių talkas surengė anksčiau, nes šeštadienį brangu iš atokiausių kaimų vaikus atvežti į talką. Rajono savivaldybė talkininkams nupirko ir išdalijo 5800 vnt. maišų, 192 poras pirštinių. Prieš pat akciją iš VšĮ „Mes darom” buvo gauta dar 750 vnt. maišų, 156 poras pirštinių.

Išsamiau – antradienio GR.

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: