Nijolė Narmontaitė su parodos autoriais – Dalia Varnaite ir Gediminu Gražiu.N. Narmontaitės archyvo nuotr.
Nijolė Narmontaitė su parodos autoriais – Dalia Varnaite ir Gediminu Gražiu.N. Narmontaitės archyvo nuotr.

Dalia Varnaitė nušluostė nosį sostinėje gyvenantiems kolegoms, ne vienas liko išsižiojęs pamatęs pastarųjų metų autorės darbus. Taip kalbėjo juvelyrikos meistrai, susirinkę šeštadienį į parodą „Moterys juveLYRIKOJE”. Ji atidaryta Vilniaus mažajame teatre, o vėliau keliaus po Lietuvos teatrus. Rokiškėnai šią parodą pamatys pavasarį, per  jubiliejinį 30-ąjį profesionaliųjų teatrų festivalį „Vaidiname žemdirbiams”…

Kūrybos eksponavimas teatre – ne šiaip sau. Mat eksponuojama ne tik autorinė Dalios juvelyrika –  pastarųjų metų kūriniai, bet ir vilniečio Gedimino Gražio fotografijos. Jose su D. Varnaitės kurtais papuošalais įamžintos garsiausios Lietuvos aktorės – Vaiva Mainelytė, Valda Bičkutė, Nijolė Narmontaitė, Monika Vaičiulytė, Aldona Bendoriūtė, Larisa Kalpokaitė, Inga Maškarina ir Virginija Kochanskytė. Dalia neabejoja, jog niekas geriau už aktores neatskleis juvelyriškos kūrinių   skleidžiamos energijos.  „Moterį papuošalas gali paversti ir gruobuonimi, ir karaliene. Vienai deimantai  ir briliantai  – godulys ir siekiamybė, kita –  visai jiems abejinga, trečiai tai simbolis – išgyventų kančių, daugybės nemiegotų naktų … Šitam užtaisui susprogdinti reikia asmenybių”, – dar iki atidarymo sakė parodos autorė.   

Įamžinti  talentingos juvelyrės kūrybą jau seniai norėjo pats G. Gražys, o Dalia  jam pasiūlė fotografuoti aktores. Tai irgi – ne atsitiktinumas. Mat menininkė  ne vieną segę, koljė, apyrankę ar  auskarus per festivalį „Vaidiname žemdirbiams” yra dovanojusi garsioms teatro moterims.

Daugiau – antradienio GR

Reda Milaknienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments