Šią savaitę kelyje Daugpilis-Rokiškis-Panevėžys briedžio, iššokusio ant kelio, sukeltoje avarijoje sužalojimų patyrė Panemunėlio miestelio nepilnametis gyventojas.

Avarija įvyko spalio 26 d., apie 19 val., kai lauke jau buvo tamsu.
Panemunėliečio G.M. (g. 1965 m.) vairuojamas automobilis „Lancia Kappa“ kliudė staiga į važiuojamąją kelio dalį iššokusį briedį. Žvėris, nuo smūgio užkritęs ant automobilio stogo, išdaužė priekinio lango stiklą. Stiklo šukės sužalojo šešiolikmetį automobilio keleivį, kuris dėl nosies sumušimo, į akis patekusių stiklų ir įtarto smegenų sukrėtimo išvežtas į Panevėžio apskrities ligoninę. Briedis nuo patirtų traumų nugaišo. Iškviesti medžiotojai gyvulio gaišeną išvežė.

Pasak rajono policijos viršininko Stasio Meliūno, manoma, jog briedis  prieš keliolika valandų buvo kliudytas kito automobilio, dėl  to patyrė šoką, prarado orientaciją ir  vėl išbėgo ant kelio. 
„Laimė, susidūrimas su gyvūnu, tituluojamu girių karaliumi, baigėsi gana laimingai“, – sakė pareigūnas. Mat stiklų šukės nepažeidė nukentėjusiojo svarbių regos organų.
Pagal nelaimių statistiką, automobilio, važiuojančio  90 km per valandą greičiu, susidūrimas su maždaug pusę tonos sveriančiu gyvūnu gali būti mirtinas ne tik gyvūnui, bet ir automobiliu važiuojantiems žmonėms. Todėl vairuotojai, ypač tamsiuoju rudens metu, raginami didesnį dėmesį kreipti į galimus pavojus, tykančius miškingose vietovėse ir laukų apsuptuose priemiesčių keliuose. 

GR ir PK inform.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie