Su įkalčiais sučiupti brakonieriai slėpė veidus.
Su įkalčiais sučiupti brakonieriai slėpė veidus.

Aplinkosaugininkai vieną po kito „meškerioja“ brakonierius. Prieš šv. Velykas mūsų rajone įkliuvo keturi šviežios žuvies mėgėjai. Dviem brakonieriams, galima sakyti, pasisekė – pareigūnai juos pričiupo dar bestatančius tuščius tinklus. 

Papilių tvenkinyje (Obelių sen.) sulaikytas rokiškėnas A. P., nuo kranto ilga kartimi statęs tinklą neršiančioms lydekoms gaudyti. Dviragio ežere ties Salų kaimu (Kamajų sen.) rokiškėnas I. K.  statė tinklą brisdamas per aukštas žoles ir nė nenumanė, kad jo žygį stebi aplinkosaugininkai ir jų talkininkai.

Reidas prie Kriaunos upės gamtos sergėtojams ilgai užtruko. Pusę paros jie laukė, kol savo grobio ateis pasiimti brakonieriai. Mat penki statomi tinklai ir 13 šakotinių Kriaunos upėje buvo pastatyti reido išvakarėse, o laimikio išsitraukti brakonieriai, Pakriaunių kaimo gyventojai O. S. ir M. K., atėjo tik kitos dienos ryte. Jų žvejybos „laimikis“ – keturios lydekos ir pusė kilogramo kuojų.

Už kiekvieną lydeką brakonieriams teks sumokėti po158,48 euro. Konfiskuoti brakonieriavimo  įrankiai, O. S. teko atsisveikinti ir su namuose laikytu dar vienu statomu tinklu.

Visi pričiupti brakonieriai neteko aštuonių tinklų, plastikinės valties, trijų meškerių ir trylikos šakotinių. Be to, už šiurkščius Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus jiems bus paskirtos administracinės baudos  nuo 115 iki 289 eurų.

„Gimtasis…“ prieš savaitę rašė, kad Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas, į pagalbą pasitelkęs regiono medžiotojų ir žvejų draugijas, kartu organizuoja reidus, kurių metu siekiama apsaugoti neršiančias lydekas.

Aldona Minkevičienė

vaidiname ž

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie