Kas tūno šiuose maišuose
Kas tūno šiuose maišuose

Užstrigus išgabenti pavojingus pesticidus iš Baušiškių kaimo, užvakar iš atviroje vietoje paliktų didmaišių su ekologine nelaime gresiančiu 66 tonų turiniu paimti mėginiai tyrimams. Jeigu paaiškėtų, kad maišų turinį sudaro didesnis nuolaužų ir žemių, o ne pesticidų kiekis, jų likvidavimas kainuotų pigiau.
Kamajų seniūnas Vytautas Vilys sakė, jog tokių teršalų tonos likvidavimas atsieitų apie 800 litų. Jeigu tyrimai parodys, kad didmaišiuose daugiau pesticidų, juos tektų gabenti deginti į Vokietiją, kaip ir buvo numatyta. Tokiu atveju sunaikinti jų toną kainuos apie 5000 litų.
Paimti tyrimus ir įvertinti situaciją į Baušiškius užvakar atvyko aplinkosaugos specialistai iš Panevėžio, „Toksikos“ bendrovės, atsakingos už šio pavojingo židinio likvidavimą, vadovai.
Kol nėra tyrimų atsakymų, maišai su pesticidais palikti toje pačioje vietoje. Teritorija, kurioje sukrauti maišai, aptverta juosta, uždėti užrašai, jog ši vieta pavojinga.  
„Gimtasis“ praėjusią savaitę rašė, jog antruoju Černobyliu praminto pesticidų kapinyno panaikinimas užstrigo dėl lėšų stokos. Daugumą pavojų aplinkai keliančių medžiagų išgabeno konkursą laimėjusi Vokietijos bendrovė. Pristigus lėšų, darbai sustojo. Likusioms 66 tonoms chemikalų likviduoti (jeigu bus nustatyta, kad priemaišų mažiau nei pavojingų pesticidų), Aplinkos ministerijos skaičiavimu, prireiks per 300 tūkst. litų.

Aldona Minkevičienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie