Sniegių karjero smėlyje žiba auksas. D.Zibolienės nuotr.
Sniegių karjero smėlyje žiba auksas. D.Zibolienės nuotr.

Sniegių žvyro karjere (Rokiškio kaim. sen.) pradėtas sijoti auksas! Tokia sensacinga žinia vakar pasiekė „Gimtojo Rokiškio“ redakciją. Neseniai tyrimais patvirtinta, jog tonoje karjero smėlio yra gramas aukso smilčių.

Apie žemės kloduose galimai glūdintį auksą „Gimtasis…“ rašė 2009–ųjų lapkritį.
UAB “Trakų akmuo”, plėtojančios verslą mūsų rajone, vadovai tąkart sakė girdėję apie Sniegių karjero brangią iškaseną, tačiau aukso karštine neužsidegė. Mat Sniegių taurusis metalas labai smulkus, matomas tik pro mikroskopą. Manyta, jog tonoje smėlio gali būti iki 6 g aukso.
Ar tikrai šiame karjere jau pradėtas išgauti auksas?
Rajono Aplinkos apsaugos agentūros vadovą Vidmantą Bražiūną ši žinia nustebino. Jis suskubo aiškintis, kaip yra iš tikrųjų.  
Aplinkosaugininkas, susiekęs telefonu su UAB „Trakų akmuo“, sužinojo, jog bendrovė atliko specialius smėlio tyrimus. Jie patvirtino: Sniegių žvyro karjere yra aukso. Tiesa, šiek tiek mažesnis jo kiekis, nei buvo spėliota: iš tonos galima išgauti ne 6, o gramą aukso.
„Iš tonos smėlio išsijoti gramą aukso būtini milijonus litų kainuojantys įrenginiai“, – sakė p. Bražiūnas. Anot jo, kai bendrovė, užsiimanti naudingųjų žemės iškasenų eksploatavimu mūsų rajone, pradės kasti Čedasų apylinkėse glūdintį dolomitą ir užsidirbs pinigų, tuomet galbūt ir nusipirks įrenginius auksui sijoti.
“Kol kas bendrovė kasa ir parduoda akmenis, žvyrą bei smėlį, kuriame ir aptiktos aukso smiltys“, – teigė aplinkosaugininkas.
Plačiau apie Sniegių karjero aukso karštinę – kitą savaitę.

Aldona MINKEVIČIENĖ

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments