Obelių paminklo atstatymo rangovai jau rengiasi lieti jo pamatus. L. Dūdaitės nuotr.
Obelių paminklo atstatymo rangovai jau rengiasi lieti jo pamatus. L. Dūdaitės nuotr.

Paminklo Obeliuose 1941 m. birželio sukilimo dalyviams ir sovietinio teroro aukoms atstatymas – bene trečiasis sėkmingas bandymas atstatyti istorinę tiesą: prieš dešimtmetį iškilo Panemunio „Angelas“ žuvusiems laisvės kovotojams atminti, 2006 m. atkurti Pirmojo pasaulinio karo metais sunaikinti Pandėlio bažnyčios bokštai. Vis dėlto rajono ir šalies įmonių duris varstantis, skirti lėšų privačius aukotojus raginantis Obelių paminklo atstatymo iniciatorius Donatas Smalinskas teigia, kad prašytojams atsiveria ne kiekvienos durys…

Iškils granitinis
Rugsėjo 7 d. paminklo atstatymo iniciatoriai „Obelinės“ šventės dalyvius pakvietė į renginį Obelių laisvės kovų ir istorijos muziejaus kieme. Jis buvo skirtas monumento atstatymo darbams pristatyti.
Šventės išvakarėse Obelių kapinėse paminklo pamatus lieti ruošėsi Šalčininkų rajono UAB „Žybartuva“. Monumentas bus atkuriamas kiek kitoks, nei buvo pastatytas 1942 m. Mat obeliečiai tais metais jį pastatė betoninį. Nūdienos specialistai teigia, kad betoninio statinio priežiūra yra sudėtinga ir šeimininkams – Obelių bendruomenei – kainuos nepigiai. Todėl rangovai pasiūlė granitinį paminklą. Statybos iniciatorių teigimu, „Žybartuva“ jį atstatys faktiškai už savikainą – 132 tūkst. Lt. Tikimasi, kad naujuoju monumentu obeliečiai galės grožėtis jau per Vėlines.
Anot paminklo statybos iniciatorių, skubėta darbus pradėti iki „Obelinės“, kad jos švęsti suvažiavę kraštiečiai ir aukotojai galėtų įsitikinti: aukos naudojamos pagal paskirtį. Juk šį monumentą bandoma atstatyti jau trečiąjį kartą. Ir akivaizdu – šis kartas nemeluos, mat faktiškai per metus jau pasistūmėta nuo gražių kalbų matomų darbų link.

Daugiau antradienio GR

Lina DŪDAITĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: