Pandėlio gimnazijos direktorius Donatas Karaliūnas. Redakcijos archyvo nuotr.
Pandėlio gimnazijos direktorius Donatas Karaliūnas. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Pandėlio gimnazija – statybininkų nuomininkai

Gimnazijų renovacijos Europos Sąjungos (ES) ar Valstybės investicijų programos pinigais rajone tęsiasi metų metus. Mokyklų vadovai ne savo noru yra tapę savotiškais statybininkų įkaitais, o vaikai priversti mokytis higienistams nesuvokiamomis sąlygomis. Prasčiausia situacija – Pandėlio gimnazijoje. Čia prieš keletą metų prasidėjusi renovacija jau beveik metus įstrigusi, nes rajonas negauna ar neturi reikiamų milijonų darbams baigti…

 

Įrašė pirmu numeriu

Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis sakė, jog pagal Energijos taupymo programą iš ES fondų prieš keletą metų buvo gauta per 3 mln. Lt Pandėlio gimnazijai renovuoti. Prie projekto daugiau nei milijonu litų prisidėjo ir savivaldybė. „Programa baigėsi. Už gautus pinigus nebuvo galima atlikti vidaus patalpų remonto darbų”, – sakė vedėjas. Jis priminė, kad savivaldybė trejus metus iš eilės prašė finansuoti minėtus darbus iš Valstybės investicijų programos. „Deja, į remiamųjų sąrašą Pandėlio gimnazija vis nepakliūna. Prioritetas teikiamas tęstiniams projektams, o tokie vykdomi Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos senuosiuose rūmuose ir Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje. Šioms įstaigoms renovuoti rajonas gauna šiek tiek pinigų, bet nepakankamai”, – sakė A.Laužadis. Jis tiksliai nebesuskaičiuoja, kiek metų tęsiasi J.Tumo-Vaižganto gimnazijos renovacija. „Gal devynerius”, – svarstė vedėjas…

Auga „renovacijos laida”

Trys klausimai Pandėlio gimnazijos direktoriui Donatui Karaliūnui

 

– Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis atsiduso paklaustas apie Pandėlio gimnazijos renovaciją. Kaip manote kodėl? Kokia situacija šiuo metu, kas jau pradėta, kas dar nebaigta?

– Turbūt atsiduso todėl, kad nieko nevyksta, ir neaišku, kada vyks ir baigsis. Manau, ir jis yra šios situacijos įkaitas.

Šiuo metu įgyvendintas ES energijos taupymo projektas: sudėti langai, durys, uždengtas stogas, pertvarkyta šilumos sistema, sutvarkyti tualetai, vandentiekis. Mokykloje šilta, nebereikia klasėse sėdėti su striukėmis. Nors temperatūra ne visur vienoda, yra vėsesnių klasių.

Renovacijos metu buvo numatyta sutvarkyti viską – elektrą, apdailą ir t.t.  Atsižvelgiant į tai ir buvo imamasi pirmųjų darbų – visame gimnazijos pastate išvedžioti laidai, bet jie nebaigti tvarkyti, nėra tinkamo elektros įvado į pastatą, naudojama sena, vietomis pažeista instaliacija, nepajungta rekuperacinė ventiliacijos sistema, jau sugedęs sporto salės rekuperatorius: pavasarį tvanku, o žiemą reikia sportuoti ilga apranga, nes neveikia priešgaisrinė hidroapsauga. Nebaigta žaibosauga, į klases nutiesti vamzdžiai ir išdaužytos sienos būsimoms kriauklėms. Tiesa, skyles patys šiek tiek padangstėme, o plyšiai grindyse liko.

Daugiau antradienio GR

Reda Milaknienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: