Dūris į širdį...
Dūris į širdį...

Tėvas,  sąžiningai mokėjęs alimentus dukrai iki pilnametystės, priblokštas: dukra jį padavė į teismą ir prisiteisė dvigubai didesnį išlaikymą, nei tėvas  sutiko mokėti. Dukra teigė taip pasielgusi tik todėl, kad tėvas geruoju nesutiko jai duoti pinigų.

Dūris  į širdį
„Kaip galiu jaustis, kai mane, tėvą, dukra  tampo po teismus? Suprasčiau, jeigu būčiau slapstęsis ir nemokėjęs pinigų jai išlaikyti. Tačiau 15 metų mokėjau alimentus, kol dukrai sukako 18, sutikau kas mėnesį mokėti po 200 Lt, kol ji baigs mokyklą. Teisme dukra  aiškino, kad jai reikia brangių batų, kainuoja ir kelionės į Vilnių, nes sostinėje nori tvarkyti dantis, kad jos šypsena būtų graži. O aš greitai liksiu visai be dantų, nes neturiu pinigų jiems susigydyti“, – skaudinosi Čedasų kaimo gyventojas Gailutis Kviliūnas, rankoje laikęs ką tik pasibaigusio teismo sprendimą. Rokiškio rajono apylinkės teismas p. Kviliūną įpareigojo pilnametei dukrai kas mėnesį mokėti po 400 Lt, kol  ji baigs mokyklą. Be to, tėvas privalės dukrai sumokėti nuo pernai spalio susidariusią 400 Lt skolą.

Teismui neegzistuoja?
Čedasiškis pyko ant teismo, nes šis esą neatsižvelgė į pateiktus motyvus, liudijusius, kad jis neturi galimybių tiek mokėti pilnametystės sulaukusiai dukrai. „Su pirmąja žmona išsiskyrėme seniai, sukūriau kitą šeimą, auginame septynmetį sūnų. Žmona jį kasdien vežioja į „Varpelio“ darželį– mokyklą. Kas mėnesį šioms kelionėms išleidžiame 360 Lt, mokesčiams už darželį ir priešmokyklinį krepšelį – per 100 Lt“, – vardijo išlaidas p. Kviliūnas. Sumokėjus už elektrą, telefoną ir banko paskolas, jo šeimos maistui, drabužiams, vaistams telieka per 400 Lt. „Žmona nedirba, nes kasdien vežioja sūnų, o mano alga – per 2 000 Lt,“ – dėstė pašnekovas. Anot jo, teismas pasielgė nesąžiningai priteisdamas mokėti 400 Lt sumą dukrai, nes tik tiek pinigų lieka jo trijų asmenų šeimai. „Mano šeima teismui neegzistuoja. Turėsime skriausti sūnų, kad galėtume sumokėti dukros pageidaujamą sumą. Pasakykit, kelios rajono šeimos išgalėtų vaiko poreikiams per mėnesį skirti po 800 Lt?“ – retoriškai klausė p. Kviliūnas.
Kodėl su pilnamete dukra ir buvusia žmona dėl alimentų dydžio nepavyko susitarti be teismų? G.Kviliūnas tikino, jog dukra su juo seniai nebendrauja, o sutikta gatvėje ar parduotuvėje sprunka apsimetusi, kad tėvo nepažįsta. „Telefonu ji atsiunčia žinutes, kuriomis reikalauja pinigų naujiems batams, automobiliui. Ji prašė močiutės, mano motinos, parduoti garažą, kad už gautus pinigus galėtų nusipirkti automobilį. Tačiau motina pakeitė testamentą, kuriuo buvo nutarusi garažą palikti anūkei. Kai dukra taip pasielgė su manimi, močiutė nebenori jos net matyti. Aš taip pat“, – pykčiu virė įsiskaudinęs tėvas. Esą dukra su juo anksčiau bendravo, bet santykiai pašlijo, kai jis antrą kartą susituokė ir gimė sūnus.

Su tėvu nesikalba
Šiemet mokyklą baigsianti G.Kviliūno dukra sakė su tėvu nebendraujanti, nes to nenori jis. Be to, mergina prisipažino bijanti jo žmonos. „Kai sulaukiau 18 metų, tėvas nebemokėjo alimentų. Man reikia baigti mokyklą, naujų drabužių, turiu problemų dėl dantų, todėl reikia pinigų. Užsidirbti kol kas neturiu galimybių. Labai reikėjo žieminių batų. Prašiau tėvo, kad duotų 200 Lt, bet jis atsisakė. Nedavė pinigų ir dantims tvarkyti. Kodėl mama turi išlaikyti mane viena?“ – klausė mergina.
Abiturientės motina pasakojo, jog buvęs sutuoktinis alimentus dukros išlaikymui mokėjo vidutiniškai po 550 Lt per mėnesį iki jai sukako 18 metų. Esą buvo laikotarpių, kai negaudavo alimentų, tačiau teisme ji to neviešino. „Dabar teismas priteisė net mažesnę sumą, nei jis mokėjo iki šiol. Dukra mūsų abiejų, todėl abu ir privalome ja rūpintis, kol baigs mokyklą“, – merginos motina stebėjosi buvusio vyro prieštaravimais. Ji neatmetė, kad dukra tėvo išlaikymo  gali pareikalauti ir kai studijuos, nes įstatymai numato tokią galimybę.

Palūkanų nepriteisė
Nuo pernai spalio vidurio alimentų nebegavusi 18-metė kreipėsi į teismą prašydama iš tėvo priteisti kas mėnesį po 400 Lt ir tokio pat dydžio įsiskolinimą. Be to, teismo ji prašė priteisti ir 5 proc. dydžio palūkanų nuo susidariusios alimentų skolos. G.Kviliūnas dukros išlaikymui sutiko mokėti po 200 Lt per mėnesį. Su tokia suma dukra nesutiko.

Teismas, užvakar išnagrinėjęs bylą, nusprendė pilnametės dukters ieškinį tėvui tenkinti iš dalies. Iki liepos 7 d., kol dukra baigs mokyklą, jis kas mėnesį privalės mokėti po 400 Lt. Be to, tėvas įpareigotas sumokėti nuo praėjusių metų spalio 22 iki lapkričio 22 d. susidariusį 400 Lt įsiskolinimą. Merginos pretenziją dėl palūkanų procentų teismas atmetė. G.Kviliūnas privalės sumokėti bylinėjimosi išlaidas – 72,3 Lt.
Teismo sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas. „Žinoma, sprendimą skųsiu. Labai blogai jaučiuosi, nes teismas ignoravo mano šeimą, kurią taip pat privalau išlaikyti. Dar labiau skaudu, kad suaugusi dukra, kuriai daug metų mokėjau alimentus, tąso mane teismuose. Jei gyvenime taip nutiktų, kad likčiau invalidas, priversčiau ją išlaikyti mane. Dukra taip mane įskaudino, jog nebenoriu nieko apie ją girdėti“, –  neslėpė pykčio ir nuoskaudos p. Kviliūnas.

 

 

 

Aldona Minkevičienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: