Daiga Sirgėdienė
Daiga Sirgėdienė

Naujųjų metų naktį džiugiai nusiteikęs Latvijos ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis iš bankomato pasiėmė pirmąjį 10 eurų banknotą. Tačiau tūkstančiai latvių tebemano, jog būtų buvę teisingiau pasilikti prie senosios valiutos – lato – ir taip išvengti mokesčių, susijusių su prisijungimo prie euro zonos, taip pat jie baiminasi kainų šuolio ir skolų. „Aš esu prieš euro įvedimą. Tai nėra džiugi diena. Latas yra mūsų, o euras ne – mes turime išsaugoti latą“, – sakė 40-metė Latvijos gyventoja.

Panašus likimas laukia ir lietuvių. Mat Lietuva, 2004 metų gegužės 1-ąją tapdama Europos Sąjungos nare, pasižadėjo įsivesti bendrą Europos valiutą – eurą, kai tik ji atitiks konvergencijos (Mastrichto) kriterijus.

Pasirengimas įvesti eurą yra vienas svarbiausių Lietuvos Vyriausybės prioritetų. 2007-aisiais mūsų šalis tik per plauką netapo pirmąja Baltijos valstybe, kuri būtų įsivedusi bendrą Europos Sąjungos valiutą. Tam sutrukdė vos viena dešimtąja procento dalimi per aukšta infliacija. Mus aplenkė Estija, kuri 2011-aisiais pirmoji iš trijų Baltijos sesių įsivedė eurą, o šiemet – Latvija. Kitais metais, tikėtina, ateis ir Lietuvos eilė. Tačiau lėtapėdžiai  ir sentimentus valstybės simboliams puoselėjantys lietuviai nepuola liaupsinti europietiškų pinigų, o šalia Latvijos gyvenantys mūsų rajono gyventojai irgi nesuka galvos dėl latvių valiutos.

Šįkart „Gimtasis…“ savo  pašnekovų klausia, ar pavydite latviams euro?  

Plačiau – šeštadienio GR.

GR inform.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie