Renata SAULYTĖ.
Renata SAULYTĖ.

Policijos pareigūnų teigimu, prasidėjus krizei rajone nuolat daugėja vagysčių. Ilgapirščių taikiniu tampa automobiliai, butų ir namų vertybės, kanalizacijos šulinių dangčiai, ketaus vonios, maisto produktai, alkoholiniai gėrimai, cigaretės… Šiandien vagiama be jokių skrupulų: įsibrauti į privačią teritoriją nebetrukdo nei šviesus paros metas, nei šalia zujantys kaimynai. Kinta ir socialinis vagies portretas: greitai praturtėti nugvelbiant svetimam priklausantį daiktą bando ne tik asocialūs asmenys, bet ir solidžiai atrodantys žmonės, pensininkai… Didžiųjų prekybos centrų kaupiama statistika rodo: dažniausia vagiama ne iš bado, kaip kad daugelis mano, bet iš noro greitai ir lengvai pasipelnyti. Tuo tarpu “Gimtojo Rokiškio“ kalbinti verslo atstovai stebi atvirkštinį reiškinį: krizės akivaizdoje savo darbą ir pagrindinį pragyvenimo šaltinį itin branginantys žmonės vogti iš darboviečių ryžtasi vis rečiau…
 

Ilgapirščių fantazija neturi ribų
Renata SAULYTĖ
“Maxima LT” atstovė ryšiams su visuomene, rokiškėnė

Vagysčių iš prekybos centrų tema pagreitį įgavo krizės metu. Pablogėjus kriminogeninei situacijai tapome ilgapirščių taikiniu. Tiesa, negalėčiau teigti, jog sunkmečiu padaugėjo vagišių: investuotos didžiulės lėšos apsaugoti pastatus ir prekes, įrengtas centralizuotas prekybos tinklo parduotuvių stebėjimas. Tai ir lėmė, kad vagišių statistika nesikeičia.
Tačiau reikia paminėti, jog vagysčių vertė auga. Jei anksčiau daugelis ilgapirščių taikydavosi į smulkias ir vidutinės vertės prekes, tai šiandien dairomasi jau didesnio ir brangesnio grobio.

Visas straipsnis šeštadienio “Gimtajame…”

Agnė PUTEIKYTĖ-MACKUVIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments