Romualdas ŠAFERIS.
Romualdas ŠAFERIS.

Kartą ėmė ir pasisekė žmogėdrai įsidarbinti vieno banko vadovu. Žinant neblėstantį norą padėti saviškiams, žmogėdrų kolektyvas pamažėle plėtėsi, plėtėsi, kol… Užsuka vieną dieną  darbdavys-žmogėdra pas savo pavaldinius ir atranda didžiulę netvarką: stalai apšniaukšti, aplinkui – mėtosi šiukšlės, purvina. Ir sako darbdavys-žmogėdra savo pavaldiniams: “Kiek kartų jūsų prašiau pradėti smaguriauti nuo vadybininko? O jūs ir vėl suėdėt valytoją, kurios darbas labiausiai pastebimas.“

Viena Didžiosios Britanijos tyrimų agentūra inicijavo apklausą, kuria bandyta išsiaiškinti ryšį tarp to, kiek žmogus uždirba, ir naudos, kurią jo atliktas darbas teikia visuomenei. Gauti rezultatai turėtų aukštyn kojomis apversti tėvų, norinčių sudrausminti blogai besimokančius savo vaikus, sampratą. Pasirodo, valytojos darbas pagal visuomenei teikiamą naudą yra žymiai vertingesnis už bankininko.  Rokiškėnų nusprendėme pasiteirauti apie tai, ar jų gaunamas atlyginimas atitinka jų nešamą atsakomybę ir darbo svarbą visuomenei. Atsakymus gauti nebuvo lengva: baimė, jog daug prišnekėjęs gali netekti darbo, neleido praverti burnų net keletui kalbintų valytojų. „Viešas atlygio už darbą aptarimas arba pasvarstymai apie tai, kad  700 litų alga nėra deramas užmokestis už 8 val. per dieną lenkiamą nugarą, gali pasibaigti liūdnai – darbo praradimu… Kas šiandien to norėtų?“ – kalbėjo valytoja Laima.

Stokojama sisteminio požiūrio

Romualdas ŠAFERIS
Lietuvos gydytojų sąjungos Rokiškio filialo pirmininkas

Medikų pečius slegianti atsakomybė, šios profesijos atstovų darbo svarba bei jų gaunamas atlygis neatitinka realybės. Kiekvieną akimirką mediką lydi stresas, psichologinė įtampa, reikalavimas suteikti  pačias geriausias ir kokybiškiausias paslaugas. Ne paslaptis, kartais tam stokojama net reikalingiausių priemonių ar įrangos. Lėšų trūkumas visoje sveikatos apsaugos sistemoje nuvertina slaugytojų ir medikų darbą bei jų indėlį kiekvieno mūsų sveikatai. Dėl šios priežasties vis daugiau ligoninių, net ir didžiųjų, ima jausti medikų stygių.

Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“ 

Agnė Puteikytė

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie