Manoma, jog Lietuvoje neliko 3 milijonų gyventojų, o nedarbo lygis didesnis, nei šiandien liudija turimi duomenys. Visas abejones išsklaidys visuotinio gyventojų surašymo rezultatai, kurie paaiškės rugsėjį. Šios procedūros kaina – 30 mln. litų.
Šią savaitę prasidėjo pirmasis šalies gyventojų ir būsto surašymo etapas. Pirmą sykį duomenis apie save Lietuvos piliečiai gali pateikti elektroniniu būdu: šis etapas vyks iki kovo 14 d. Gyventojai, pasinaudoję savo elektroninės bankininkystės, paso arba asmens tapatybės kortelės duomenimis, gali prisijungti prie internetinės surašymo sistemos tinklalapyje www.esurašymas.lt ir maždaug per 10 minučių pateikti visus atsakymus į statistikus dominančius klausimus.

 

Gyventojai noriai deklaruoja duomenis

Birutė STOLYTĖ
Lietuvos Statistikos departamento
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Pirmą sykį mūsų šalies gyventojai buvo surašyti 1923-iaisiais, vėliau statistika apie juos pradėta rinkti kas dešimtmetį.
Šiemet visuotinis gyventojų ir būstų surašymas vyks dviem etapais: iki kovo 14 d. 12 val. gyventojai, prisijungę prie elektroninės surašymo sistemos internetiniame tinklalapyje www.esurasymas.lt, Statistikos departamentui duomenis apie save gali pateikti elektroniniu būdu, o nuo balandžio 5 d. iki gegužės 9 d. gyventojus, nesusirašiusius elektroniniu būdu, namuose lankys specialiai apmokyti žmonės – surašinėtojai. Juos gyventojai galės atpažinti iš surašymo darbuotojo pažymėjimo ir specialių portfelių. Iš viso surašymą atliks per 7 tūkst. darbuotojų: 147 skyrių vadovai, 986 instruktoriai ir 5899 surašinėtojai.
Nors pirmasis surašymo etapas prasidėjo kovo 1 d., tačiau elektroniniame surašymo sistemos tinklalapyje duomenis apie save ir savo šeimos narius jau pateikė 146 tūkst. šalies gyventojų. Tiesą pasakius, toks žmonių aktyvumas maloniai nustebino.

Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“

Agnė PUTEIKYTĖ-MACKUVIENĖ

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie