Draugiška posėdžio pradžia žadėjo gerų rezultatų
Draugiška posėdžio pradžia žadėjo gerų rezultatų

Ketvirtadienio vakare į posėdį susirinkusiai rajono tarybos opozicijai ir jos pakviestam merui priešpriešos sušvelninti nepavyko. Diskusiją organizavę opozicionieriai atvirai išsakė pastabas dėl pažeidinėjamų opozicijos teisių, tarybos darbo reglamento nepaisymo bei mero arogantiško elgesio. Rajono vadovas taikos rankos neištiesė – apkaltino kenkėjiška veikla pačią opoziciją. Pusantros valandos užsitęsusi diskusija baigėsi be rezultato, nepadėjo ir specialiai parengta vieta – apvalus stalas…

Tarybos opozicinių partijų nariai ir valdantiesiems priklausantis meras Antanas Vagonis į kaktomušą stojo vasaryje, kai buvo svarstomas šių metų rajono biudžetas. Meras pasinaudojo posėdyje kilusia sumaištimi ir suskubo svarbiausio dokumento projektą „prastumti“ per kelias minutes, nepalikdamas galimybės klausimams ir pasisakymams. Po šio akibrokšto opozicija paliko posėdžių salę ir viešai išplatino pareiškimą dėl nedemokratiško mero elgsenos. Kovo posėdyje opozicija, išskyrus vieną jos narį, nedalyvavo. Po šio demaršo A.Vagonis viešai pareiškė, jog tarybą ignoruojantys nariai bus svarstomi etikos sargų, svarstė apie galimybes iš jų atimti mandatus.

Tuo tarpu opozicinių partijų nariai vylėsi, kad už sklandų rajono tarybos darbą atsakingas meras pagaliau nusiims teisuolio aureolę – pakvies derybų dėl tolimesnio bendro darbo. Bet to neįvyko, todėl prieš šio mėnesio tarybos posėdį  aštrius kampus nutarė gludinti patys opozicionieriai.

Posėdyje, kuriame tikėtasi rasti abiem šalims priimtinų kompromisų, daug kalbėta apie demokratijos esmę ir formas,  cituotas Leninas, Ciceronas ir Platonas, aptikta politikų asociacijų su į auką nusitaikiusiu piktu vilku, apeliuota į artėjančius rinkimus ir rinkimų kampanijai specialiai kurstomas aistras – „saldainiukus“ spaudai.  

 

Apie posėdį plačiau – šeštadienio „Gimtajame…“

Aldona Minkevičienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: