Aldona Minkevičienė. Redakcijos archyvo nuotr.
Aldona Minkevičienė. Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip besipriešintų balandis, gražiausias metų laikas jau čia pat. Beržai sutvisko žaliu smaragdu, ankstyvieji sodai, gėlynai  pilasi  žiedais Motinos dienai. Pačiai brangiausiai metų dienai, sušildančiai net surambėjusią širdį. Brangiausiai, nes visi, kurie vaikščiojo ir vaikšto šia Žeme, užgimė jos įsčiose… Iš Jos – visko pradžia. Tai ir pirmas pojūtis, kad gyvename, kad yra žmogus, kurio rankos sušildo, o širdis kiekvieną akimirką pasiryžusi apsaugoti nuo skausmo.

Pirmąjį gegužės sekmadienį skubėsime sveikinti mamų, močiučių, prosenelių, lankysime šią žemę jau palikusių motinų kapus. Pulką dorų vaikų išauginusias motinas tradiciškai pagerbs ir šalies prezidentė, teiks valstybinį apdovanojimą už nuopelnus Lietuvai. Džiugu, kad tarp pagerbtųjų apdovanojama ir viena motina iš mūsų krašto. Neabejotina – daugiavaikių mamų nuopelnai patys svarbiausi. Reikšmingesni už bet kokį mokslo, meno ar sporto pasiekimą. Net garsiojo dailininko Leonardo da Vinčio Moną Lizą talentingas menininkas gali tobulai nukopijuoti, o įsčiose užgimusios gyvybės niekas neatkartos.

Bet kas žino, gal ateis laikas, kai motinystė bus „nukelta“ nuo pjedestalo? Genų inžinerijos mokslas vystosi labai sparčiai, tad žmogaus gimimo paslaptis gali likti tik netobulos homo sapiens aktas… Šių metų vasaryje Didžioji Britanija tapo pirmąja pasaulio šalimi, kurioje leidžiama pradėti vaikus mėgintuvėlyje su trijų žmonių DNR. Bus galima pasirinkti, kurio „gimdytojo“ DNR tėvai savo kūdikiui pageidaus. Ar mokslininkams pavyks eksperimentas – valstybės sutiks įteisinti žmogaus klonavimą, kaip netobulos žmonijos išsigelbėjimą tobulų genų visuomene? Mokslininkų laboratorijose gimsta stebuklų, kurie prieš daugelį metų atrodė visiška mistika. Avis Doli –  pirmasis klonuotas žinduolis pasaulio istorijoje – buvo klonuota Roslino institute, Škotijoje. Apie sėkmingą jos klonavimą buvo paskelbta 1997 m. Japonijos mokslininkai išvedė permatomą varlę. Pasaulyje jau yra išvestos permatomos žuvys, karvė su žmogaus genais, duodanti žmogaus (motinos) pieną…

Dideliais tempais kelią skinasi surogatinė motinystė, atitinkanti visus verslo dėsnius. Auga šios paslaugos vartotojų – homoseksualių šeimų, o kai yra paklausa, visada bus ir pasiūla… Sveikos mąstysenos žmogus žino, kad iš dviejų vyrų ar dviejų moterų meilės niekaip negali gimti vaikai. Bet jie auga vienalytėse šeimose, kurių skaičius didėja ne tik kažkur, toli nuo Lietuvos, bet ir pas mus… Lietuvos gėjų lyderis V. Simonko, viename seminare žurnalistų paklaustas, kaip tokių šeimų vaikams paaiškinti, kuris iš dviejų tėvų yra tėvas, o kuris – motina, patarė į  subtilias šeimos detales nesigilinti… Nes tai – nereikšminga, o reikšminga, kad vaikai auga valstybei…

Apie valstybei auginamus vaikus neretai viešai prabyla už palankesnes vaikų auginimo sąlygas kovojančios motinos ir populiarumo besivaikantys politikai. Pamename konservatorių  projektą „2 V“, socialdemokratų sukurptą dosnią išmokų sistemą mažylius auginančioms motinoms, dėl kurios įstatymo spragų dešimtys mamų tampytos po teismus dėl finansinių machinacijų.

Vaikai – ne bandelės, sūriai, mašinos: jų „gamybos plano“ nesustyguosi metams ar penkmečiui  į priekį… Jei motinos imtų gimdyti pagal „valstybės užsakymą“, tai būtų civilizuotos valstybės moralinė parodija… Apsidairykime. Kiek pašonėje turime degraduojančių šeimų, vaikus lyg viščiukus perinčių dėl pašalpų?  Galbūt grubu, bet dalis tokių šeimų vaikų – užkoduoti pašalpiniai klonai…

Pagal vieną seną istoriją, pirmieji namai pasaulyje atsirado tada, kai moteris, laikydama glėbyje kūdikį, padainavo jam lopšinę. Motinos diena – šventas laikas atverti širdį. Turiu kuo didžiuotis: mano Mama, užauginusi aštuonis vaikus, sulaukusi 13 anūkų ir 17 proanūkių, apdovanota prezidento už nuopelnus Lietuvai, vasarą švęs 90-metį. Ji mums dovanojo patį brangiausią turtą –  didelės šeimos šaknis. Ir sparnus, kad mokėtume ne tik pakilti, bet ir sugrįžti į gimtą lizdą.  Vienuolikametis anūkas, penktadienį vadinantis „močiutės diena“, kartą pasakė, jog negalės pas mane nakvoti, nes tėtis dirba. Todėl jis lieka mamą saugoti. Tą minutę supratau, kad meilės, gerumo ir pagarbos genas jo širdelėje jau užkoduotas… Ir tai – pati brangiausia dovana.

Šiuo genu norėčiau koduoti kelias kartas į priekį.

Sakoma, Motina savo vaikų rankas laiko trumpai, tačiau širdis – visą gyvenimą.

Būkite laimingos – mamos, močiutės, kūdikių besilaukiančios, vaikus auginančios ir jau iš namų juos išleidusios.

 

 

 

 

 

 

Aldona Minkevičienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: