Jeigu pastebėjote gamtos teršėją, brakonierių ir kitokį aplinkosaugos reikalavimų pažeidėją, apie tai reikėtų pranešti  Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybai. Šios tarnybos informacijos priėmimo ir valdymo centras arba vadinamoji aplinkosaugininkų dispečerinė birželio mėnesį  gavo 1164 žmonių pranešimus apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus. Dalis pranešimų yra ir iš mūsų rajono gyventojų. 

 

Šios tarnybos informacijos priėmimo ir valdymo centras arba vadinamoji aplinkosaugininkų dispečerinė birželio mėnesį  gavo 1164 žmonių pranešimus apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus. Dalis pranešimų yra ir iš mūsų rajono gyventojų. 

 

Kaip ir anksčiau, birželį bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai į Centrą dažniausiai skambino didžiųjų miestų gyventojai, pranešę apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus: vilniečiai – 239 kartus, kauniečiai – 126 kartus, klaipėdiečiai – 110 kartų.

 

Daugiausiai pranešimų būta apie įvykius, susijusius su laukiniais gyvūnais bei žvejybos taisyklių pažeidimus.

 

Pagal gyventojų skambučius birželyje regionų aplinkos apsaugos departamentų būdraujantys pareigūnai siųsti 148 kartus ištirti gautų pranešimų. Dauguma  pranešimų pasitvirtino: 114 kartų buvo nustatyti brakonieriavimo, aplinkos teršimo, atliekų deginimo atvejai, netinkamas atliekų, nuotekų, srutų tvarkymas, neteisėti miško kirtimai ir kt. Pagal gyventojų pranešimus būdraujantys pareigūnai net 69 kartus vyko tikrinti pranešimų dėl žvejybos taisyklių pažeidimų.

 

Aplinkos ministerija (AM) primena, kad pranešti apie pastebėtus gamtos apsaugos pažeidimus, aplinkos teršimo ar niokojimo atvejus galima bendruoju pagalbos tel. 112 arba tiesiogiai Centro tel. (5) 273 2995. Centras dirba visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis.

 

GR ir AM inform.

GR ir AM inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: