Bronius Ribokas (dešinėje) per apdovanojimą Rašytojų sąjungos klube Vilniuje. B.Riboko archyvo nuotr.
Bronius Ribokas (dešinėje) per apdovanojimą Rašytojų sąjungos klube Vilniuje. B.Riboko archyvo nuotr.

Skemų poetas Bronius Ribokas savo išgyvenimus ir potyrius atskleidė posmais, kurie įvertinti garbinga literatūros premija. 

Žvaigžde nesijaučia
Skemų socialinės globos namų gyventojas B.Ribokas tapo žvaigžde: jis – prozininko, žurnalisto Jurgio Buitkaus literatūrinės premijos laureatas. Apdovanojimas poetui įteiktas Rašytojų sąjungos klube Vilniuje praėjusią savaitę. Apie garbingą titulą ir pirmuosius laureato išgyvenimus jau rašėme (A.Minkevičienė, „Skemų poetas – literatūrinės premijos laureatas“ – GR, 2013 04 23). B.Ribokas tada prisipažino nė nesvajojęs kada nors sulaukti tokio garbingo įvertinimo. „Tiek garsių rašytojų, poetų yra. O aš – kas?“ – apdovanotasis neslėpė nuostabos, sumišusios su pasididžiavimu.
Eilėraščius, apsakymus, recenzijas jis publikuoja nuo 1963 m., išleido tris poezijos rinkinius: 1984 m. – „Žemės patekėjimas“, 2000 m. – „Šermukšnių vynas“, o šiemet – „Kometos priartėjimas“. Jo kūrybą palankiai vertino rašytojai Sigitas Geda, Jonas Strielkūnas, Elena Mezginaitė, Valdemaras Kukulas.

Vertintojus pergyveno
Vakar B.Ribokas šventė gimtadienį, jam sukako 65–eri. Gimė jis kaimyninio Kupiškio rajono Plačeniškių kaime. Apie asmeninį gyvenimą poetas širdies neatveria: vos keli sausi jo biografijos faktai liudija, kad šiam žmogui teko peržengti ne vieną sunkų slenkstį. „Šeimos neturiu, nėra ir artimųjų, pas kuriuos galėčiau gyventi“, – trumpam nuo Broniaus veido dingsta šypsena, išduodanti sielos išgyvenimų naštą. Bet susimąsto jis tik akimirkai ir vėl – lyg gyvas pinigas: pasakoja, juokiasi, pozuoja.

Daugiau šeštadienio „Gimtajame…“

Aldona MINKEVIČIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie