Andrius Tapinas norėtų sugriauti mitą
Andrius Tapinas norėtų sugriauti mitą

Lietuvos žurnalistas ir TV laidų vedėjas Andrius Tapinas Kriaunų muziejuje pristatė savo pirmąjį fantastinį romaną „Vilko valanda“. Tai – Lietuvoje pirmasis kūrinys, pagal kurį kuriami kompiuterinis žaidimas, animacija bei audioknyga.

Kenkia vidaus ir išorės priešai
Į Kriaunas A.Tapiną pakvietė bibliotekininkė Audronė Telšinskienė. „Vilko valandą“ autorius rašė beveik metus. Kūrinio veiksmas vyksta 1905-ųjų Vilniuje. Tikrovėje XX a. pradžioje šalies sostinė tebuvo niekuo neišsiskiriantis fabrikų miestas, tačiau čia įsikiša rašytojas ir pradeda kurti kitokį Vilnių. Knyga, kaip teigė autorius, yra apie laisvę, kurią išgalvotas Vilnius išsikovojo ir turi apginti. Miestui kenkia vidaus ir išorės priešai: parsidavusi žiniasklaida, Rusios caro agentai, šalies vidaus intrigantai, godūs verslininkai, su žmonėmis nesiskaitanti valdžia.
A.Tapinas apie „Vilko valandą“ kalbėjo ir su šalies vadove Dalia Grybauskaite. „Prezidentė gyrė knygą: nuėmus fantastikos šydą ji galėtų būti dokumentinė knyga, kalbanti apie dabartinę sostinę. Žodžio „fantastinis“ nereikia bijoti. Tai – nuotykių romanas“, – tikino autorius.
Kūrinyje yra ir keletas istorinių asmenybių. Bene daugiausia diskusijų sukėlė šviesus daktaro Jono Basanavičiaus (knygoje – alchemiko) paveikslas.

Daugiau antradienio „Gimtajame…“

Norbertas BYČKOVSKIS

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie